51 ogledov

Barça ni pogrešala Messija

luis suarez EPA
Barcelona je na tekmi šestega korga španske La Lige kljub odsotnosti poškodovanega Lionela Messija premagala Sporting Gijon (3:0). Real Madrid je oddal dve točki na srečanju z Las Palmasom (2:2).

Barcelona se je kljub poškodbi prvega zvezdnika Lionela Messija sprehodila do zmage na prizorišču Estadio El Molinon v Gijonu.

Po slabe pol ure igre je za veselje aktualnega španskega prvaka poskrbel Luis Suárez, le tri minute kasneje pa je prednost podvojil Rafinha.

Ob Messijevi odsotnosti je priložnost v napadalenm trojčku dobil Arda Turan, ki se je med strelce vpisal v 85. minuti. Preostala dva gola je v 81. oziroma 88. minuti prispeval Neymar.

Trener Luis Enrique je počitek namenil tudi Ivanu Rakitiću in Andresu Iniesti, ki sta srečanje presedela na klopi za rezervne igralce. Lucas Digne in Jeremy Mathieu sta v obrambni vrsti zamenjala Jordija Albo in Javierja Mascherana.

V luči prihajajočega obračuna Lige prvakov z Borussio Monchengladbach je španski strateg pred koncem tekme na klop potegnil Sergia Busquetsa in Suáreza ter jima tako namenil nekaj počitka.

Real Madrid je po remiju z Las Palmasom (2:2) ostal na vrhu prvenstvene lestvice, kjer ima zdaj samo še točko prednosti pred Barcelono.

Za kraljevi klub sta se med strelce vpisala Marcos Asensio in njegova zamenjava Karim Benzema, ki je v igro vstopil v 64. minuti. Za domače je v 38. minuti najprej zadel Tana, veliko točko pa je v 85. minuti priigral rezervist Sergio Ezequiel Araújo, ki je igral od 68. minute.