14 ogledov

Bayer se je opekel po vodstvu z 2:0

1/15
Bayer je na zadnji tekmi 24. kola Bundeslige remiziral z Wederjem. Köln se je po zadetku Podolskega že v soboto veselil zmage proti Freiburgu (1:0), Borussia (D) pa je na derbiju porazila Bayern.

Drugouvrščeni Bayer se je v 24. kolu nemške Bundeslige opekel pri Werderju, ki letos životari pri dnu bundesligaške lestvice. Potem ko je po zadetkih Erena Derdiyoka v prvem in Simona Rolfesa v drugem polčasu že kazalo, da bodo gostje iz Bremna odnesli vse tri točke, pa je sledila napaka obrambe lekarnarjev. Po avtogolu Stefana Kiesslinga v 82. minuti pa je v sodnikovem podaljšku pomembno točko v boju za obstanek domačim priigral Sebastian Prödl (2:2).

Po 20 letih Dortmund slavil pri Bayernu!
Borussia Dortmund
je s 3:1 ponižala branilce naslova nemškega prvaka Bayern München in najbližjemu zasledovalcu (Bayerju iz Leverkusna) ušla na 13 točk in Bayernu, ki je četrti, na 16 točk prednosti. Zdi se, da je prvak nemške Bundeslige 10 tekem pred koncem sezone že odločen. Ta zmaga Dortmunda je njihova prva v Münchnu po 20 letih! Da bi bil udarec za Bayern še bolj boleč, je tretji gol zabil njihov nekdanji igralec Mats Hummels. Francka Riberyja in Arjena Robbna je obramba Dortmunda povsem onemogočila. Na 24 tekmah sezone je vodilna ekipa lige dobila vsega 14 zadetkov.

Še en podatek o letošnji premoči Dortmunda: to je bila njihova 11. zmaga v gosteh, kar je rekord lige! "Sem zelo vesel. To je velik dan za naš klub, saj tukaj nismo zmagali že 20 let," je po tekmi dejal trener rumeno-črnih, Jürgen Klopp. "Želeli smo si odigrati odlično in to nam je uspelo."

Slabi Novakovič na koncu rešitelj!
Dolgo je kazalo, da Slovenski reprezentančni napadalec Milivoje Novakovič na tekmi med Kölnom in Freiburgom ne bo imel svojega večera, toda Jaršan se je za množico zapravljenih priložnosti na koncu odkupil in omogočil zmagoviti gol Lukasu Podolskemu. "Nova" je po poročanju popularnega Bilda "kravžljal živce" navijačem domačih in svojemu trenerju Franku Schäferju, potem ko je samo v prvem polčasu zapravil vsaj tri neverjetne priložnosti.

Najprej je v 13. minuti zgrešil vrata z vsega petih metrov, nato je Freiburgovega vratarja Baumanna v 21. minuti nastreljal kar dvakrat zapored, temu pa je že čez nekaj več kot pet minut dodal še vratnico! Hat-trick priložnosti je Novakovič na koncu kot že rečeno le upravičil, ko je dolgo žogo vratarja poslal proti Podolskemu, ki je zabil za tri točke, s katerimi se je Köln dvignil na praktično "rekordno" 11. mesto.

Diego (36, 45); Daems (74/11-m)
Diego (Wolfsburg) je v 30. minuti zgrešil enajstmetrovko.

Kaiserslautern : Hamburger SV 1:1 (1:0)
Hloušek (18); Jansen (54)

Hoffenheim : Mainz 1:2 (0:1)
Alaba (83); Ivanschitz (23), Soto (86)

Köln : Freiburg 1:0 (0:0)
Podolski (88)
Novakovič je igral do 90. minute, Brečka (oba Köln) ni bilo v ekipi zaradi rumenih kartonov.

St. Pauli : Hannover 0:1 (0:0)