15 ogledov

Bayern dobil nemški superpokal

Raul Gonzalez
1/16
Potem ko je Raul s Schalkejem na svoji drugi tekmi kar dvakrat zabil in osvojil Ligo Total, je tokrat ostal brez zadetka in nemškega superpokala, saj je Bayern porazil Schalke z 2:0.

Raul tako ostaja brez prvega uradnega naslova v dresu Schalkeja, saj tekmovanje za pokal Liga Total v Nemčiji nima posebne vrednosti. V prvem polčasu je Bayern prevladoval in držal vse niti igre v svojih nogah, toda Bavarcem premoči ni uspelo kronati z zadetkom. Zato pa so za zmago poskrbeli v drugem polčasu, ko je najprej v 75. minuti za 1:0 zabil najboljši strelec nedavno končanega svetovnega prvenstva v JAR, Thomas Müller. 21-letnik je izkoristil napako vratarja Neuerja in Bayern povedel v vodstvo. Vodstvo oz. zmago pa je le nekaj minut kasneje potrdil še en nemški reprezentant, Miroslav Klose.