8 ogledov

Bayern klonil, Diego debitiral z golom

Milivoje Novaković (desno) v akciji proti Werderju. Köln še drugič nemočen. (Fot
1/10
Prvak Bayern, ki je nastopil brez Arjena Robbna, je klonil na gostovanju pri Kaiserslauternu (0:2). Köln je v gosteh pri Werderju izgubil z 2:4. Wolfsburg je z dvema goloma Džeka in prvim Diega izgubil.

Kaiserslautern je šokiral nemškega prvaka Bayern z dvema zadetkoma v razmiku minute in se s šestimi točkami po dveh kolih povzpel na vrh Bundeslige. Posebej lep je bil prvi gol, ki ga je z 20 metrov zabil hrvaški vezist Ivo Iličević, ta je bil kasneje tudi izključen. V drugem delu si je Bayern obupno trudil izenačiti, a so predvsem Miroslav Klose, Ivica Olić in Toni Kroos zapravili pol ducata priložnosti.

"Vso tekmo smo bili boljši in imeli lepše priložnosti, vendar to preprosto ni bil naš večer,“ je novinarjem dejal bavarski branilec Philipp Lahm. "Do zadnje podaje smo igrali dobro. Kaiserslautern nam ni pustil veliko prostora, igral pa je tudi z velikim žarom,“ pa je dejal Louis van Gaal. Tudi domači, ki so v lanski sezoni na svojem igrišču izgubili v 17 tekmah le dvakrat, so priznali, da bi prvaki lahko zadeli. "Ključna je bila zapravljena priložnost Thomasa Müllerja v 12. minuti. Preživeli smo jo in odtlej igrali zelo srčno,“ je odnos svojih fantov pohvalil trener Marco Kurz.

Köln nadaljuje z nočno moro
Tudi nova sezona ni spremenila veliko pri Kölnu. Popularni kozlički bodo kot kaže tudi letos bili težko bitko za obstanek, saj so z drugim zaporednim porazom že zdaj v "kletnih prostorih" Bundeslige. Tokrat jih je v Bremnu premagal najnovejši nemški predstavnik v Ligi prvakov, Werder Bremen (4:2). Igrala sta oba Slovenca, Mišo Brečko celo tekmo, Milivoje Novaković pa do 78. minute. "Nova" je podal za zadetek Lukasa Podolskega, a kot že rečeno je bilo to mnogo premalo za goste.