11 ogledov

Bayern lahkotno prek povratnika

bayern arjen robben EPA
Z obračunom med Borussio Dortmund in Werderjem iz Bremna se je začelo jubilejno 50. nemško prvenstvo. Na uvodni tekmi prvega kola so z 2:1 slavili aktualni prvaki iz Dortmunda. Bayern rutinirano prek novincev.

Münchenski Bayern je skazil povratek Greuther Fürtha v Bundesligo in ga premagal s 3:0. Za zanesljivo zmago so zadeli Thomas Müller, Mario Madžukić in Arjen Robben. Novinec je imel več sreče v Augsburgu, kjer je slavila Fortuna iz Düsseldorfa, Borussia (M) pa je premagala Hoffenheim.

Aktualni nemški prvaki so na najlepši način začeli sezono pred svojimi navijači na kultnem Westfalen stadionu, potem ko so Werder iz Bremna odpravili z 2:1. Domači nogometaši so povedli že v 11. minuti, ko je podajo Jakuba Blaszczykowskega unovčil novinec v dresu Borussie Dortmund Marco Reus. Bremenčani so hitro strnili svoje vrste in zapretili prek Eljera Elie in Marka Arnatuvoića, ki pa pri zaključnem strelu nista bila dovolj zbrana. Borussia je na odmor vseeno odšla z zadetkom prednosti, ki ga je v 75. minuti z natančnim strelom z glavo izničil Theodor Gebre Selassie. Le šest minut kasneje pa je za zmago in eksplozijo navdušenja več kot 80 tisoč gledalcev poskrbel rezervist Mario Götze, ki je v igro prišel le tri minute pred tem.