23 ogledov

Bayern na ponižujočem 12. mestu

Philipp Lahm
1/21
Bayern je znova izgubil in padel na 12. mesto Bundeslige. Tokrat je bila za Bavarce usodna dortmundska Borussia. Pravljica, imenovana Mainz 05, se v nemški Bundesligi ne namerava končati.

Prvaki Bundeslige, nogometaši Bayerna iz Münchna, so doživeli nov boleč poraz, za katerega je poskrbela dortmundska Borussia. Natančnaje paragvajski napadalec Lucas Barrios in turški vezist Nuri Sahin, ki sta zadela v razmiku osmih minut. Tako se je Bayern znašel na skromnem 12. mestu z osmimi točkami iz sedmih tekem. Bavarci so doselej dosegli le pet golov. Na drugi strani je Borussia zmagala že šestič in igra vlogo prvega zasledovalca vodilnega Mainza.

Njegovi nogometaši še nikoli niso osvojili Bundeslige, večino nogometne zgodovine pa so preživeli med prvo in drugo ligo. Se to lahko spremeni? Morda, saj so mainzovci zmagali še sedmič zapored in izenačili nemški rekord. Tako dobro sta v sezono startala le Bayern München (1995/96) in Kaiserslautern (2001/02). Kako ironično, da je sedma zmaga prišla proti Hoffenheimu, ki je tudi sam po prihodu v prvo ligo pred leti začel navdušujoče, a na koncu padel v drugem delu prvenstva. Tesen obračun je na koncu prelomila izključitev Josipa Šimunića in zadeta enajstmetrovka Andreja Schürrleja.

Tekmo Kölna pri Freiburgu je znova začel le Mišo Brečko, medtem ko ga je reprezentančni kolega Milivoje Novaković spremljal s klopi. In kako slab začetek je to bil, saj so kozlički že po enajstih minutah zaostajali z 0:2. Kljub vsemu so se z goloma Jusefa Mohammada v prvem in lepim volejem Adama Matuschyka v drugem polčasu vrnili v igro. Vse narejeno so nato zapravili, ko je zabil Papiss Cissé, hrvaški strateg Zvonimir Soldo pa je za zadnjih petnajst minut v lov za točko poslal tudi Milivoja Novakovića. Ni mu uspelo in kozlički ostajajo na mestih za izpad.

St. Pauli se je prebil na šesto mesto Bundeslige, Hannover, ki je tokrat na domačem terenu klonil pred izjemnimi gostujočimi navijači, ki so pripravili pravo športno vzdušje (poglejte v galeriji) in svoje varovance popeljali do zmage, pa je ostal na tretjem. Edini gol je dosegel Marius Ebbers, potem ko je v šesti minuti odbito žogo od prečke poslal v nasprotnikov gol. Hannoverju se je poznala odsotnost poškodovanega napadalca Didierja Ya Konana, zadnjih 10 minut pa so odigrali še z igralcem manj.