9 ogledov

Bayern nadigral Dedićeve

Nogometaši Bochuma so tokrat bili povsem nemočni. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
V 16. kolu Bundeslige je Bayern visoko zmagal pri Bochumu Zlatka Dediča (1:5), Novakovićev Köln pa zopet ni uspel zabiti gola (0:0). V zadnji sobotni tekmi je Schalke z 2:0 odpravil Werder.

Zlatko Dedič (Bochum) je gostil velikana Bayerna, in doživel pravo malo katastrofo. Bayern je že ob polčasu vodil s 0:3, do konca pa še povišal svoje vodstvo (1:5). Slovenski reprezentant  je za Bochum igral do 77. minute, ko ga je zamenjal Vahid Hashemian. Za Bavarce so zadeli Mario Gomez (23), Mergim Mavraj (33/ag), Ivica Olić (43, 49) in Danijel Pranjič (56). Na nasprotni strani je poraz omilil Christian Fuchs (76). "Težko je ostati zbran po tako veliki zmagi nad Juventusom, a mojih fantom je uspelo. Škoda le, da nismo ohranili nedotaknjenega gola. Po 4:1 v Torinu in zdaj 5:1 v Bochumu sem lahko kot trener zelo zadovoljen," se je po novi zmagi smejalo trenerju Bayerna, Louisu van Gaalu.

Köln (Milivoje Novaković in Mišo Brečko) je tako kot v prejšnjem kolu remiziral z 0:0. Tokrat proti moštvu Freiburga. Novi vnovič ni uspelo zatresti mreže nasprotnika, kljub temu da je odigral celoten dvoboj. Brečko je igral od 64. minute vse do konca dvoboja. V zadnji sobotni tekmi je v dvoboju velikanov Schalke z 2:0 odpravil Werder.

V zadnji tekmi 16. kola je aktualni prvak Wolfsburg na domačem igrišču utrpel boleč poraz, saj ga je Borussia Dortmund ugnala s 3:1. Gostje so glavnino dela opravili že v prvem polčasu, ko so zabili vse tri zadetke in nato v drugem delu le še nadzorovali potek dogajanja na igrišču.

Bochum : Bayern München 1:5 (0:3)
Fuchs (76); Gomez (23), Mavraj (33/ag), Olić (43, 49), Pranjić (56)
Zlatko Dedič (Bochum) je igral do 77. minute.

Borussia (M) : Hannover 5:3 (2:1)
Fromlowitz (15/ag), Friend (22), Djakpa (58/ag), Bradley (68), Haggui (90/ag); Ya (37, 69), Schulz (87)

Freiburg : Köln 0:0 (0:0)
Milivoje Novaković je igral celo tekmo, Mišo Brečko (oba Köln) je v igro vstopil v 64. minuti.

Nürnberg : Hamburger SV 0:4 (0:0)