5 ogledov

Bayern premočan za Praleta

Lukas Podolski je takole zabil zadnji žebelj v krsto Cottbusa. Žurnal24 main
Bojan Prašnikar s svojim Energie Cottbusom na domačem igrišču ni imel možnosti za presenečenje proti Bayernu (1:3). Sttugart je s štirim zadetki Maria Gomeza razbil Wolfsburg (4:1).
"Razlika med obema kluboma je izjemno velika, vendar si želimo pokazati čim več in upajmo, da bo to dovolj za presenečenje," je pred srečanjem proti Bayernu izjavil slovenski strateg Energie Cottbusa Bojan Prašnikar. Toda varovanci Praleta so pokazali premalo, da bi še drugo sezono zapored na domačem Stadionu prijateljstva vzeli skalp velikana iz Bavarske. Če je po prvem polčasu še kazalo na presenečenje (1:1) so zvezdniki iz Münchna v drugem polčasu prestavili v višjo predstavo in v štirih minutah razrešili vse dvome o zmagovalcu. Poraz bi bil lahko še višji, če bi glavni zvezdnik Bayerna Franck Ribery v zadnji minuti rednega dela uspešno izvedel najstrožjo kazen. Cottbus je po porazu ponovno na mestih, ki vodijo v drugo ligo, a že z eno zmago bi bili ponovno izven nevarnosti.

Z zmago 1:3 se je Bayern na vrhu lestvice točkovno izenačil z Wolfsburgom. Volkovi so odšli na gostovanje k Stuttgartu. Ta pa jih je s štirimi zadetki odličnega Maria Gomeza odpravil s 4:1. Novih treh točk so se veselili tudi nogometaši Herte. Na domačem igrišču so z 2:0 ugnali Bochum. Berlinčani tako le eno točko zaostajajo za Bayernom in Wolfsburgom, Stuttgart pa dve. Konec upanja o naslovu pa je zdaj verjetno v Hamburgu. V derbiju pristaniških mest proti bremenskemu Werderju so varovanci Martina Jola izgubili še drugič v enem tednu (2:0) Tudi preostala dva slovenska predstavnika ob Prašnikarju, Milivoje Novakovič in Mišo Brečko, na nemški prvoligaški sceni sta v 31. kolu ostala praznih rok. Presenečenje jesenskega dela prvenstva Hoffenheim je bil od njunega 1. FC Kölna boljši z 2:0.