15 ogledov

Bayernu odvzame naslov le še teorija

1/33
V predzadnjem, 33. kolu nemškega državnega prvenstva je Bochum v Münchnu izgubil z 1:3, medtem ko je FC Köln remiziral proti Freiburgu. Schalke je s porazom proti Werderju izgubil prvo mesto.

Dedićev Bochum, ki v zadnjih dveh kolih lovi neposreden obstanek v nemški Bundesligi, se je Bayernu dobro upiral le prvih 17 minut, nato pa je na sceno stopil Thomas Müller, ki je s klasičnim hat-trickom Bayern popeljal na vrh lestvice, saj je Schalke na derbiju 33. kola klonil proti Werderju z 0:2. Zlatko Dedić je odigral celotno tekmo, a se med strelce tudi tokrat ni vpisal. Bochum po 33. kolu zaseda predzadnje, 17. mesto na lestvici in v zadnjem kolu nujno potrebuje zmago, če si želi ohraniti možnosti za obstanek.

Milivoje Novaković in Mišo Brečko (oba sta odigrala vseh 90 minut) sta tekmo domačega Kölna dobro začela in varovancem Zvonimirja Solda je uspelo povesti v osmi minuti po golu Zorana Tosića. A Freiburg je pripravil preobrat in po zaslugi Mohammadouja Idrissouja, ki je zabil dvakrat, povedel z 2:1. Točko pa je domačim v 84. minuti zagotovil Freis.

Na derbiju med Schalkejem in Werderjem, ki so ga domači navijači nestrpno čakali, so nogometaši iz Bremna šokirali domače in jim po zadetkih Mesuta Özila in Huga Almeide v drugem polčasu zadali boleč poraz v boju za naslov državnega prvaka. Schalke bi v zadnjem kolu lahko prvak postal le še ob morebitnem porazu Bayerna in zmago z vsaj 16 zadetki prednosti.