11 ogledov

Benfica in Juve naprej, epski preobrat Valencie

juventus trening
1/28
Benfica se je ob odsotnosti Jana Oblaka uvrstila v polfinale Evropske lige, ko je na povratni tekmi premagala Az Alkmaar (2:0). Juventus je izločil Lyon (2:1), Valencia pa je nadoknadila tri gole zaostanka proti Baslu in se z rezultatom 5:0 veselila napredovanja.

Po današnjih povratnih četrtfinalih nogometnih tekmah so znani vsi polfinalisti Evropske lige. Juventus se je med štiri prebil po zmagi nad Lyonom, Benfica je bila v dveh tekmah boljša od nizozemskega AZ Alkmaarja, Sevilla od Porta, Valencia pa je v podaljških strla odpor Basla in slavila s 5:0.

''Vedeli smo, da se ne bomo zlahka uvrstili v polfinale. Začeli smo zelo dobro, po njihovem izenačenju pa se nam je zataknilo. Jasno je, da sem imel pri svojem zadetku nekaj sreče, a gremo naprej in borili se bomo do konca ter izpolnili naš cilj,'' je povedal vezist Juventusa Claudio Marchisio.

Španski Valencii je uspel izjemen podvig, saj je na povratni tekmi nadoknadila zaostanek treh golov s prve tekme v Baslu in na današnji povratni tekmi slavila s 5:0. Absolutni junak je bil Paco Alcacer, ki je že v rednem delu dosegel dva gola v 38. in 70. minuti, svojo izjemno učinkovito predstavo pa je kronal v 114. minuti, ko je zabil za 4:0. Za 5:0 je v sami končnici podaljška zadel Juan Bernat (118.), za netopirje pa je v rednem delu zadetek prispeval še Eduardo Vargas (42.). Na tej tekmi je veliko dela imel tudi madžarski sodnik Viktor Kassai, ki je pokazal kar 13 rumenih kartonov, predčasno pa sta tekmo končala igralca švicarskega moštva Gaston Sauro in Marcelo Diaz.

Juventus napredoval, naprej tudi krvnik Maribora

Stara dama iz Torina je že v Franciji slavila z 1:0, na današnji povratni tekmi na domačih tleh pa je bila znova boljša od sedemkratnega francoskega prvaka. Nove-stare italijanske prvake je v vodstvo popeljal Andrea Pirlo v 4. minuti, izenačil je Jimmy Briand v 18. minuti, zebram pa je zmago z 2:1 prinesel Claudio Marchisio v 68. minuti.

Španska Sevilla, ki je v šestnajstini finala izločila Maribor, je povratni dvoboj s portugalskim Portom začela z zaostankom gola, primanjkljaj pa je nevtralizirala že v prvem polčasu, ki ga je zaključila s 3:0. Andaluzijska zasedba je v prvi polovici tekme povsem zasenčila portugalsko, po zadetkih Ivana Rakitića (5./11 m), Vitola (26.), Carlosa Bacca (20) pa je četrti gol dosegel Kevin Gameiro (79.). Častni gol za goste je v drugi minuti sodnikovega podaljša postavil Ricardo Quaresma.

Benfica je po zmagoslavju na Nizozemskem z 1:0 tudi na domačem stadionu Luz ukanila AZ Alkmaar z 2:0. Za izbrance Jorgeja Jesusa je oba gola dosegel Španec Rodrigo. Prvega je dosegel v 39., drugega pa v 71. minuti.