28 ogledov

Berić brez možnosti proti Mourinhevi četi

Robert Berić Chris Smalling St. Etienne Manchester United EPA
V drugem najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju smo že dobili tri klube, ki bodo sodelovali v osmini finala.

Največje pozornosti je bil deležen obračun na stadionu Geoffroy-Guichard, kjer je Manchester United branil visoko prednost 3:0 s prve tekme.

Angleži so proti St. Étiennu, za katerega je Robert Berić igral do 59. minute, brez težav prišli do napredovanja, zmagali so tudi v Franciji (0:1)

Vse dvome o potniku v osminu finala je praktično pokopal Henrik Mhitatrjan v 16. minuti, ko je dobro reagiral na podajo Juana Mate in iz bližine zatresel mrežo. St. Étienne pravega odgovora ni zmogel in "rdeči vragi" so srečanje mirno pripeljali h koncu, čeprav so v 63. minuti ostali brez izključenega Erica Baillyja.

PAOK in Fener izločena

Dvomov o potniku v naslednjo fazo tekmovanja ni bilo niti na srečanju med Schalkejem in Paokom. Nemci so iz Grčije prinesli prednost 0:3 in na domačem igrišču z remijem (1:1) potrdili napredovanje.

V petkovem žrebu bo tudi Krasnodar, Rusi so izločili Fenerbahçe. Doma so pred tednom dni slavili z 1:0, v Carigradu pa hitro dosegli ključni gol v gosteh in do konca zadržali zanje ugoden neodločen rezultat (1:1).