22 ogledov

Birsa & Co. zapravili priložnost za vrh

Auxerre zaseda drugo mesto v francoskem državnem prvenstvu. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Auxerre našega Valterja Birse je na zadnji tekmi 31. kola Ligue 1 le remiziral s PSG (1:1) in zapravil idealno priložnost, da bi prevzel vodstvo na lestvici.

Auxerre bi se z morebitno zmago proti Paris S. G. zavihtel na sam vrh francoske prvenstvene lestvice. Valterju Birsi, ki je bil na igrišču do 75. minute, veliki met ni uspel. Proti gostom iz prestolnice so namreč le remizirali (1:1) in so se tako "le" točkovno izenačili z Lyonom in Montpellierjem, ki sta na prvih dveh mestih. Auxerre je povedel v 11. minuti in v tistem trenutku tudi prevzel vodstvo, a gostje so izenačili že pet minut kasneje.

Marseille
se je z novo zmago proti Lensu z 1:0 povsem približal vrhu lestvice. Z dvema tekmama manj ima le točko manj od vodilnega Lyona. Za novo veselje navijačev Marseilla je z zadetkom v 22. minuti poskrbel Brandao. Marseille je od 74. minute igral z igralcem manj (izključen je bil Mbja), vendar Lens ni znal unovčiti številčne prednosti.

Še tretji zaporedni poraz Bordeauxa, po razočaranju v francoskem pokalu proti Marseilleu in Ligi prvakov proti Lyonu, je še povišal stanje nezadovoljstva na stadionu Chaban-Delmas. Tokrat je bil premočen Nancy s sredine lestvice – Fernando Cavenaghi je Žirondince enkrat še vrnil v igro, a so gostje v 72. minuti prek Isslarja Die odločili tekmo v svoj prid. Motpellier bi z večerno zmago nad Monacom s tekmo več prevzel vodstvo na lestvici.

To je še pred njihovo tekmo storil Lyon, ki se je vrnil po golu zaostanka in na gostovanju premagal Rennes (2:1). Ganski ostrostrelec Asamoah Gyan je domače povedel v zgodnje vodstvo, a se je Lyon v drugem polčasu vrnil z goloma nenavadnega dvojca – Brazilca in Argentinca Michela Bastosa in Lisandra Lopeza. Zadnji je bil na vrsti Montpellier, a tako kot prejšnji teden in s porazom proti Lillu (1:4) so njegovi nogometaši še enkrat več zapravili priložnost za skok na vrh. Monaco jih je doma zadržal pri 0:0.

Medtem se zdi, da je Grenoble že skoraj zagotovo vzel slovo od Ligue 1. Slovenskega reprezentančnega branilca Boštjana Cesarja ob porazu podalpskega moštva proti Lorientu (1:2) ni bilo niti v ekipi in moštvo Mehmeda Baždarevića v igri za obstanek ohranja le še "vesoljska" teorija.