13 ogledov

Birsa in Auxerre ostajata v rdečem

Dimitri Payet (desno) je z dvemi zadetki glavni junak St. Etienna. (Foto: EPA) Žurnal24 main
Šesto kolo Ligue 1 je prineslo spremembo na vrhu lestvice. Vodilni Toulouse je le remiziral z Monacom, St. Etienne pa se je z zmago nad Montpellierjem zavihtel na vrh. Nov poraz Auxerra.
Vsi rezultati in vse tekme v živo. Tukaj!

Saint-Etienne se je z zanesljivo zmago proti Montpellierju (3:0) na vrh zavihtel prvič po 20. februarju leta 1982. Za zmago St. Etienna je dvakrat zadel v letošnji sezoni odlični Dimitri Payet, ki je skupno že pri šestih zadetkih, enega pa je dodal Emmanuel Riviere. Do tega kola vodilni Toulouse se je z Monacom razšel brez zadetkov in s tem sploh omogočil St. Etiennu, da se je zavihtel na vrh lestvice, kjer je sicer le po zaslugi boljše razlike v zadetkih.

V nedeljo derbi med Lyonom in Bordeauxom

Lyon in Bordeaux imata po uvodnih petih kolih Ligue 1 skupaj devet točk in sta v spodnji polovici razpredelnice. Ta vikend igrata drug proti drugemu. Pod dodatnih pritiskom bo Yoann Gourcuff, ki se kot član Lyona vrača na stadion Chaban Delmas, obtem pa sezone ni začel, kot je lansko končal. "Mislim, da ne bom deležen toplega sprejema. Navijači me ne bodo veseli, pričakujem žvižge, a tako pač je," pove Gourcuff, ki je še lani igral za Bordeaux. Lyon pričakuje, da bo končno upravičil 22 milijonov evrov, ki so jih odšteli za njegov prestop.

Valter Birsa je z Auxerrom po neuspešnem začetku Lige prvakov in porazu v Milanu gostoval pri Lillu. Rezultatska kriza se je za Primorca & co. nadaljevala, saj jih je potopil gol v zadnji minuti, pri čemer je Birsa odigral zanj velikih 90 minut.