17 ogledov

Birsa in druščina šokirali Lyon

Birsa je tokrat odigral vso tekmo. (Foto: EPA) Žurnal24 main
Nogometaši Auxerra so v 35. kolu francoskega državnega prvenstva pred domačimi gledalci kar s 4:0 ugnali nogometaše Lyona. Valter Birsa je za Auxerre odigral celotno tekmo.

Že v 20. minuti tekme je domače v vodstvo popeljal Dennis Oliech. Nov šok za goste je sledil točno čez 20 minut: Lyon je namreč na zelenici ostal le z desetimi, saj je glavni sodnik tekme po drugem rumenem kartonu izključil Dejana Lovrena. Na 2:0 je v 45. minuti povišal Alain Traore. Prav Traore pa je bil strelec tretjega zadetka Auxerra v 50. minuti tekme. Da je bila blamaža gostov še večja, je slabih 15 minut do konca dvoboja z novim golom poskrbel Cedric Hengbart (4:0).

Nogometaši Lyona so tako najverjetneje že izpadli iz bitke za drugo mesto (za Marseillom zaostajajo za šest točk), na njihovo srečo pa je četrtouvrščeni PSG v torek le remiziral proti Nancyju, tako da Lyončani za zdaj ostajajo na tretjem mestu, ki še vodi v kvalifikacije za Ligo prvakov.

Lille korak bliže naslovu
Lille, nekdanji klub Mileta Ačimovića, je tik pred naslovom francoskih prvakov. V 35. kolu Ligue 1 je Lille odšel na težko gostovanje k Saint-Etiennu in srečanje začel nič kaj obetavno. Riviere je že v 5. minuti zadel za vodstvo domačih, kar pa ni zmedlo gostov. Že deset minut kasneje so se vrnili v igro, v 68. minuti pa je Mavuba zadel za vodstvo Lilla in s tem tudi postavil končni izid. Lille ima zdaj s tekmo več velikih sedem točk prednosti pred Marseillom, ki bo v sredo gostil Brest.