16 ogledov

Birsa se je poslovil z zadetkom

Valter Birsa je v letošnjem francoskem prvenstvu zabil pet zadetkov. (Foto: Reut Žurnal24 main
Valter Birsa je na svoji zadnji tekmi v majici Auxerra v zadnjem kolu Ligue 1 zabil v polno in s tem tudi razrešil vse dvome o obstanku med elito. Ob Lillu in Marseillu v Ligo prvakov še Lyon.

Auxerre je tako letošnjo sezono, v kateri je nastopil tudi v skupinskem delu Lige prvakov, sklenil z gostujočo zmago v zadnjem kolu francoskega prvenstva proti Lorientu. Čeprav je bil Auxerre pred sklepnim dejanjem letošnje sezone na solidnem 12. mestu, je imel le pičli dve točki prednosti pred "cono izpada". Zadnja tekma je bila tako še kako pomembna za igralce Jeana Fernandeza, ki so svojo nalogo opravili z odliko. Z zmago z 2:1 proti Lorientu pa so več kot zanesljivo obstali med francosko elito, na koncu so pristali na devetem mestu.

V drugo ligo se po 35 letih nastopanja v elitnem francoskem nogometnem tekmovanju seli Monaco. Zasedba iz monaške kneževine je na nedeljski tekmi zadnjega kroga na domačem igrišču izgubila proti Lyonu z 0:2 (0:0).

Srečanje se sicer ni začelo po željah Valterja Birse, ki po koncu sezone odhaja v Genoo, in soigralcev, saj je drugi strelec prvenstva Kevin Gameiro v 20. minuti zadel za vodstvo Lorienta. Auxerre je hitro vrnil udarec in že pet minut kasneje izenačil.  Izid je ostal nespremenjen vse do 49. minute. Takrat je na sceno stopil slovenski reprezentant in s svojim petim prvenstvenim zadetkom (dodal je tudi dve podaji) dokončno spreobrnil potek srečanja in tudi postavil končni izid.

V LP še Lyon
Naslov prvaka si je že v predzadnjem kolu zagotovil Lille (v zadnjem kolu je premagal Rennes s 3:2, s hat-trickom je blestel prvi strelec prvenstva Moussa Sow). Postavljalo pa se je vprašanje, kdo bo ob nekdanjem klub Mileta Ačimovića in Marseilla drugo leto nastopal v Ligi prvakov. V igri sta bila Lyon in PSG. Za Parižane je štela le zmaga in poraz Lyona, a očitno so pregoreli v veliki želji, saj so le remizirali na gostovanju pri Saint-Étiennu. Lyon pa je končno tretje mesto potrdil z zmago proti Monacu, ki se ob Arlesu in Lensu, kar malce presenetljivo seli v drugo ligo.