15 ogledov

Birsa v kvalifikacije za Ligo prvakov

Valter Birsa je bil na igrišču do 89. minute. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Auxerre je pred zadnjim kolom francoske lige vse upe polagal na čudež v Lyonu, kjer bi moral novopečeni drugoligaš Le Mans šokirati domače. Na koncu jim je uslugo storil Lorient, ki je premagal Lille (2:1).

Kakšna drama v zadnjem večeru francoske Ligue 1! Medtem, ko je bilo na vrhu že vse odločeno, se je pod njim dogajala prava drama, v kateri je največji dobitnik Auxerre slovenskega reprezentanta Valterja Birse, ki je noč začel na mestih za Evropsko ligo, spat pa gre s kvalifikacijami za Ligo prvakov! Tudi tukaj ni šlo brez drame, saj je odločilni gol za zlata vredno zmago v Sochauxu padel v 90. minuti, veliki junak pa je postal dvojni strelec, sicer branilec Cedric Hengbart (2:1).

Zadetek Bafetimbija Gomisa tik pred sodnikovim žvižgom za polčas na Stade Gerlandu je odvalil kamen s srca privržencev Lyona, ki so mnogo lažje zadihali. Da bi ohranili tretje mesto so morali njihovi varovanci premagati slabi Le Mans, ob ugodnem spletu okoliščin pa bi lahko celo preskočili Lille na drugem mestu in si zagotovili avtomatično napredovanje v Ligo prvakov. To se je na koncu tudi zgodilo, saj je Lille presenetljivo klonil pri Lorientu (1:2) in ostaja celo brez LP. V kvalifikacije kot že rečeno potuje Auxerre Valterja Birse, že uvrščeni pa so prvaki iz Marseilla, za katere je proti Grenoblu na zaključni tekmi prvenstva svoj 100. ligaški gol zabil legenda pristanišča Mamadou Niang. Slovenskega branilca Boštjana Cesarja ni bilo v ekipi.