24 ogledov

Birsa v "nevarnih vodah"

Auxerre Valterja Birse (igral je do 58. minute) je v 32. kolu Ligue 1 proti Lensu še enkrat v letošnji sezoni prišel do remija (1:1) in ostal tik nad mesti, ki peljejo v drugo ligo.

Auxerre je po novem remiju v 32. kolu Ligue 1 proti Lensu (1:1) ostal v nevarnih vodah. Na 16. mestu ima le dve točki prednosti pred Caenom na 18., ki po koncu sezone pelje v drugo ligo. Valterja Birso in soigralce tako čaka še kar nekaj dela, preden si bodo zagotovili obstanek v Ligue 1. Auxerre je v srečanje krenil odlično in prek Bolyja povedel že v 6. minuti. Za delitev plena je v četrti minuti nadaljevanja zadel Roudet. Slovenski reprezentant je tudi tokrat igrišče zapustil pred zadnjim sodnikovim žvižgom, trener Jean Fernandez ga je zamenjal v 58. minuti.

Marseille skočil na vrh

Lille vse bolj popušča, Marseille pa ga je prehitel na prvem mestu. Po porazu in neodločenem izidu so tudi tokrat prišli le do točke. V gosteh so se z Lorientom razšli z izidom 1:1. Nekdanji klub Mileta Ačimovića je v zaključku prvega polčasa sicer povedel (Debuchy), a so nato domači v drugem polčasu uspeli izenačiti, ko je zadel drugi strelec prvenstva Gameiro. Marseille, aktualni pokalni prvak, je v sredo na krilih Andrea Ayewa (hat-trick) s 4:2 ugnal Nico in se prebil na vrh lestvice.