17 ogledov

Birsa vzel točki vodilnemu

Valter Birsa je bil na igrišču do 89. minute. (Foto: Reuters)
1/14
Navijači Marseilla so po težko prigarani zmagi nad zadnjim Arles-Avignonom svoje fante nagradili z žvižgi (1:0). Valter Birsa je z Auxerrom remiziral proti vodilnemu Lillu (1:1).

Valter Birsa se je po pogajanjih z Genoo vrnil v ekipo Auxerra, ki je v 22. kolu Ligue 1 gostil vodilni Lille. Nekdanji klub športnega direktorja Olimpije Mileta Ačimovića je v 9. minuti povedel po zadetku Sowa. Vse je že kazalo, da bo Lille prišel do nove zmage, toda v 86. minuti je bil Dariusz Dudka natančen iz prostega strela in izenačil na 1:1. Za Auxerre je bil to že trinajsti neodločen izid v sezoni. Nekdanji igralec HiT Gorice je bil na igrišču do 89. minute.

Tekma s pošteno zadnjim Arles-Avignonom je bila dobra priložnost, da si Marseille popravi gol razliko in vsaj malce razveseli navijače, ki so nad ubranitvijo naslova praktično že obupali. Toda ne - varovanci trenerja Didierja Deschapsa so proti ekipi, ki je v vseh najmočnejših evropskih ligah osvojila daleč najmanj točk, komajda slavili. Tudi gol Andreja-Pierreja Gignaca ni pomiril nervoznih navijačev na Velodromu, ki so ekipo za konec še izžvižgali.

Rennes je v derbiju kola na domačem igrišču z 1:0 ugnal PSG in ga prehitel na drugem mestu.