21 ogledov

Birsa zabil, Auxerre prvič zmagal

Birsa je v Avignonu prekinil svoj strelski post. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Minuli vikend je presenetiljivo vodilni v francoski Ligue 1 Saint-Etienne premagal Lyon, to soboto računajo še na skalp Marseilla. Ob prvi letošnji zmagi Auxerra proti Arlesu je zabil tudi Valter Birsa (4:0).

Slovenski reprezentant Valter Birsa je moral na tekmi Ligi prvakov pogoltniti grenko zavrnitev, saj je celotno tekmo proti Realu Madridu presedel na klopi. "Klopca" ga je čakala tudi na sobotni ligaški tekmi pri slabem Arles-Auvignonu, proti katerim je Primorec verjetno celo upravičeno pričakoval igranje v prvi postavi. To se ni zgodilo, a je Auxerre tudi brez Birse ob polčasu zanesljivo vodil z 0:2 in goli Alaina Traoreja in Benoita Pedrettija. Birsa je v igro vstopil v 58. minuti, njegov prihod na zelenico pa je skorajda do sekunde sovpadal s tretjim zadetkom, ki ga je dosegel Roy Contout. Šempetrčan je trenerju Jeanu Fernandezu nato vrgel rokavico z golom v 82. minuti, njegovim prvim letošnjim. Zadetek močno spominja na tistega, ki ga je na svetovnem prvenstvu Alžiriji dosegel Robert Koren.

St. Etienne brez skalpa Marseilla
Teden dni zatem, ko je St. Etienne prvič po 16 letih premagal Lyon, so imeli presenetljivo vodilni v Ligue 1 na meniju zmago nad še enim francoskim velikanom - Marseilleom. Za pristaniščnike je prvi gol po večmilijonskem prestopu iz Toulousa zabil Andre-Pierre Gignac, a je točko domačim v drugem polčasu rešil veteran Laurent Batlles.

Vse tekme Ligue 1 in ostalih lige lahko v živo spremljate tukaj.

Ranjeni Lyon, ki je še kar v kleti francoske lige, v tem kolu igra z Nancyjem. Po zmagi v Ligi prvakov so končno malo bolj optimistični, trenerja Clauda Puela pa lahko za službo malo manj skrbi. "Zadovoljen sem z odnosom, ki so ga moji igralci pokazali proti Hapoelu, naj ga zdaj še proti Nancyju," je dejal Puel, ki bo prvič po mesecu in pol lahko računal na usluge branilca Crisa, ki je okreval po poškodbi. Nancy letos doma še ni zmagal in tako ima Lyon dejansko lepo priložnost, da zaceli rane z zmago.