28 ogledov

Birsi še 11. letošnji remi v Ligue 1

Valter Birsa je v letošnjem francoskem prvenstvu zabil pet zadetkov. (Foto: Reut Žurnal24 main
Valter Birsa je v sredo zvečer gostoval pri Lyonu in pri večkratnih francoskih prvakih izvlekel remi (1:1). To je bil že 11. remi Auxerrja v letošnji sezoni. Birsa je igral do 71. minute.

Auxerre je letos v Ligue 1 dosegel največ remijev izmed vseh moštev. Varovanci Jeana Fernandeza pa so le kljub štirim letošnjim porazom (manj jih ima le Lille) šele na 14. mestu francoskega državnega prvenstva. In razlog - kar 11 remijev. Valter Birsa je tokrat igral do 71. minute, ko ga je zamenjal Athony Le Tallec. Lyon, ki bi se z morebitno zmago prebil na sam vrh lestvice Ligue 1, je povedel tik pred koncem prvega polčasa, ko je žogo v lastno mrežo pospravil branilec Auxerrja Jean-Pascal Mignot. Napako so gostje hitro popravili v prvi minuti nadaljevanja, ko je končni izid tekme postavil Julien Quercia.