12 ogledov

Blamaža milijonarjev iz Salzburga

Dudelange Salzburg Liga prvakov kvalifikacije Reuters
Luksemburški Dudelange je v drugem predkolu kvalifikacij za Ligo prvakov pripravil prvovrstno senzacijo in zaradi več doseženih zadetkov v gosteh izločil Salzburg. Ravo Dudelange je naslednji nasprotnik Maribora. Miral Samardžić potrdil napredovanje Šerifa. Brez večjih težav v 3. predkolo tudi Partizan, ki je Valetto izločil s skupnim izidom 7:2.

Nogometaši Maribora se bodo v tretjem predkolu Lige prvakov pomerili z luksemburškim Dudelangeem. Ta je presenetljivo izločil avstrijski Salzburg. Potem ko so Luksemburžani prvo tekmo doma dobili z 1:0, je bržčas večina nogometnih strokovnjakov pričakovala, da bodo Avstrijci doma stvari postavili na "svoje mesto". Toda to se ni uresničilo. Čeprav so Avstrijci v 37. minuti povedli z 2:1, so Luksemburžani odgovorili z dvema zadetkoma in prišli do prednosti s 3:2. Avstrijcem je v končnici tekme uspelo izid preobrniti na 4:3, toda zaradi več doseženih golov v gosteh so napredovali nogometaši Dudelangea.

Samardžić potrdil napredovanje

V torek sta na povratnih tekmah 2. predkola kvalifikacija za Ligo prvakov ob slovenskih nogometaših Maribora igrala še dva nogometaša iz Slovenije. Tako Miral Samardžić kot Tadej Apatič sta od prve do zadnje minute branila barve Šerifa iz Tiraspola, ki je tudi v drugo z 1:0 odpravil Ulises Erevan in se povsem zasluženo uvrstil v nadaljnje tekmovanje. Edini zadetek na srečanju je iz najstrožje kazni zabil ravno Samardžić, ki je pred odhodom v Moldavijo branil barve Maribora.