615 ogledov

"Blitzkrieg" topničarjev za zgodovino

Bukayo Saka Arsenal Tottenham Epa
V nedeljo sta bili odigrani dve tekmi 6. kola angleške Premier League. Ena od njih je bil severnolondonski derbi.

Nogometaši Arsenala so premagali velikega lokalnega rivala Tottenham (3:1). Pod zadetke so se v prvem polčasu podpisali Emile Smith Rowe v 12., Pierre-Emerick Aubameyang v 27. in Bukayo Saka v 34. minuti. V drugem delu je za goste poraz ublažil Heung-min Son.

S tem so "topničarji" po točkah dohiteli današnje tekmece. Oboji imajo devet točk, Arsenal je zaradi več doseženih zadetkov z devetimi točkami deseti, Tottenham pa enajsti.

Še nikoli ni nobena ekipa na severnolondonskem derbiju v EPL tako hitro zabila tri gole, kot v nedeljo Arsenal.

Na edini preostali današnji tekmi je Wolverhampton v gosteh ugnal Southampton (0:1), edini zadetek je dosegel Raúl Jiménez.

Premier liga, 6. krog Premier liga Šport Cityju derbi proti Chelseaju, le remi Liverpoola, poraz Uniteda

V soboto je v derbiju kroga Manchester City ugnal Chelsea (0:1), Manchester United je na domači zelenici izgubil proti Aston Villi (0:1). Novinec med angleškimi prvoligaši Brentford je iztržil točko proti Liverpoolu (3:3).

V ponedeljek bo imel trenutno šestouvrščeni Brighton priložnost, da se z zmago v gosteh proti Crystal Palaceu povzpne na sam vrh razpredelnice.