Lampard zasenčil rekordnega Casillasa

Iker Casillas
1/6
Reuters
Frank Lampard je odločil prijateljsko srečanje med Anglijo in Španijo na Wembleyju in zasenčil Ikerja Casillasa, ki se je po številu nastopov (126) za špansko reprezentanco izenačil z legendarnim vratarjem Andonijem Zubizarreto. Američani so pred gostovanjem v Stožicah z 0:1 klonili proti Franciji. Gostitelji Eura Ukrajinci so ob polčasu proti Nemcem vodili s 3:1, na koncu pa so se morali zadovoljiti z remijem (3:3). Mehičani so z zadetkoma Javierja Hernandeza z 2:0 odpravili Srbe.

Nogometaši so tudi v soboto odigrali nekaj prijateljskih reprezentančnih tekem, med katerimi je izstopal dvoboj Anglije in Španije na londonskem Wembleyju. Kljub temu, da so veliko večino časa žogo v svoji posesti imeli Španci, so na koncu pred skoraj 90.000 gledalci slavili Angleži z zadetkom Franka Lamparda v 49. minuti.

Chelseajev nogometaš je zadel po tem, ko je po prostem strelu z leve strani Darren Bent sprva zatresel vratnico, Lampard pa je žogo nato z glavo le še pospravil v prazno mrežo. Španci, ki so imeli svoje priložnosti, a prav navdušili niso, so imeli žogo veliko več v svoji posesti, medtem ko so Angleži posebej v prvem polčasu igrali zelo zadržano in zaprto.

V Queretaru je napadalec Manchester Uniteda Javier Hernandez z dvema zadetkoma Mehiki priigral zmago nad Srbijo (2:0), Južnoafriška republika in Slonokoščena obala pa sta se razšli z neodločenim izidom 1:1. V Walesu so se z domačo vrsto pomerili še eni izmed slovenskih tekmecev v naslednjih kvalifikacijah, Norvežani, in prepričljivo izgubili z 1:4.

Američani v Stožice prihajajo s porazom

Slaviša Stojanović bo na klopi slovenske reprezentance debitiral v torek na prijateljskem srečanju proti Američanom, s katerimi imajo naši nogometaši še neporavnane račune s svetovnega prvenstva v JAR. Američani so se pred gostovanjem v Stožicah ustavili še v Parizu, kjer so se pomerili z močno Francijo. Na Stade de France domači nogometaši niso navdušili, kljub vsemu pa so zmagali. Zmagoviti gol je v 72. minuti dosegel rezervist Loic Remy, ki je premagal Tima Howarda. Domači selektor Laurent Blanc je podaljšal niz tekem brez poraza na 16, manj navdušujoč je izkupiček Jürgena Klinsmanna: ob eni zmagi in remiju štirje porazi, odkar je selektor ZDA.

Italijani, zmagovalci slovenske kvalifikacijske skupine, so z zadetkoma Maria Balotellija in Giampaola Pazzinija v Wroclawu z 2:0 ugnali Poljake, gostitelje Eura. Ukrajinci, drugi gostitelji evropskega prvenstva, pa so v Kijevu ob polčasu proti Nemcem vodili s 3:1. Varovanci Joachima Löwa so v drugem polčasu le strnili svoje vrste in z zadetkom Simona Rolfesa in Thomasa Müllerja prišli do izenačenja (3:3).

Gabon: zmanjkalo elektrike za Brazilce

Brazilci, gostitelji naslednjega svetovnega prvenstva v nogometu leta 2014, so v četrtek gostovali v Gabonu, kjer so na prijateljski tekmi slavnostno predali v uporabo nov stadion. Po začetnih težavah z elektriko na objektu v Librevillu so gostje slavili z 2:0. Gola sta že v prvem polčasu dosegla Sandro (12.) in Hernanes (35.). Gabon bo na novem objektu za 32 tisoč gledalcev gostil zaključni del afriškega prvenstva naslednje leto, ki ga bo država pripravila skupaj z Ekvatorialno Gvinejo. Brazilci bodo miniturnejo prijateljskih tekem nadaljevali v Dohi, kjer se bodo v ponedeljek pomerili z Egiptom.