15 ogledov

Brečko in Nova daleč od zmage

Novaković Solbakken Köln Koln Koeln Hertha Berlin Bundesliga Nemčija nemška liga Reuters
Bayern nadaljuje zastrašujoče strelske vaje. Potem ko je med tednom v Ligi prvakov Baslu zabil sedem golov, jih je Herthi poklonil šest. Borussia (D) je nadaljevala svoj izjemni niz. Köln v zadnji tekmi kola z 1:4 klonil na gostovanju pri Hannovru.

Köln se še naprej poigrava z živci svojih navijačev in ostaja blizu mest, ki po koncu sezone vodijo v drugo ligo. Kozlički so tokrat v zadnji tekmi 26. kola gostovali pri Hannovru in se domov vrnili s porazom in štirimi zadetki v svoji mreži.

Kasnejši razplet je v 19. minuti nakazal Lars Stindl, ko je zadel za domače vodstvo z 1:0. Gostje so pred polčasom prek Kevina Pezzonija uspeli izenačiti izid. V 61. minuti pa novo vodstvo za domače, najstrožjo kazen je v zadetek pretvoril Jan Schlaudraff. Vse upe Kölna je nato z dvema zadetkoma pokopal Mame Douf. Tako Milivoje Novaković kot Mišo Brečko sta za poraženo moštvo odigrala celotno srečanje.

Šestorček golov Bayerna v Berlinu

Borussia (D) si je na vrhu le za nekaj ur zagotovila prednost osmih točk. Z golom Šindžija Kagave, Japonec je zabil svoj deveti gol v sezoni,  je premagala Werder. Borussiina serija brez poraza je podaljšana že na rekordnih 20 tekem. Bayern je Herthi nasul šest zadetkov in vpisal zanesljivo zmago. S hat-trickom se je izkazal predvsem Arjen Robben.

Šestkratni prvak HSV iz Hamburga se je znašel v bundesligaških težavah. S 27 točkami je le 14. moštvo lige, potem ko ga je na domačem travniku premagal dotlej predzadnji Freiburg. Johannes Flum in Daniel Caligiuri in Cedrick Makiadi so z goli razveselili goste, Ivo Iličević pa je zabil Hamburgov tolažilni gol. Da bi bila sobota še bolj črna za HSV, je konkurent Augsburg premagal Mainz.

Schalke je na prvi nedeljski tekmi slabo začel proti Kaiserslauternu, ki je pred svojimi gledalci povedel že v tretji minuti. "Rudarji" so nato strnili vrste in do odmora spreobrnili izid ter v drugem polčasu le še potrdili zanesljivo zmago (1:4).