15 ogledov

Brez maščevanja za AVB: Chelsea boljši brez njega

Cahill Kalou Oscar Ivanović Tottenham Chelsea Premier League Anglija liga prvens
1/13
Tottenham je na ligaški generalki pred obračunom z Mariborom v Ljudskem vrtu izgubil londonski obračun s Chelseajem (2:4). André Villas-Boas se tako ni uspel maščevati klubu, ki se ga je tako hitro rešil sredi lanske sezone. Edin Džeko rešil Manchester City, poraz Arsenala pri Norwichu.

Da je bil udarec Andréju Villasu-Boasu še hujši, sta tri od štirih zadetkov Chelseaja proti Tottenhamu zabila nogometaša, ki ju je na Stamford Bridge pripeljal prav on. Juan Mata je bil junak z dvema goloma in podajo, Gary Cahill pa je začel golijado z izjemnim volejem v prvem polčasu. Po podaji Mate je delo v sodnikovem podaljšku zaključil Daniel Sturridge.

Chelsea je z zmago na londonskem derbiju ostal nepremagan v letošnji sezoni Premier League, s fantastičnim strelom pa jih je po veliko boljši igri v prvem polčasu v vodstvo popeljal Cahill. Spursi so v drugem polčasu zaigrali kot prerojeni in prek Williama Gallasa in Jermaina Defoja celo povedli.

Dvestoti gol v karieri angleškega napadalca je bil na koncu veliko premalo za nezbrane domače, pri katerih zaradi rojstva otroka ni bilo prvega zvezdnika Garetha Bala. Prvi zvezdnik tekme je bil tako brez dvoma Mata, ki ga španski selektor Vicente del Bosque presenetljivo ni uvrstil na svoj zadnji seznam.

Nekdanji nogometaš Valencie je najprej z natančim strelom izkoristil slabo izbijanje Williama Gallasa, nato pa Brada Friedla že čez nekaj minut premagal še drugič, potem ko ga je s fantastično podajo našel Eden Hazard. Pred gostovanjem v Ljudskem vrtu je to šele prvi poraz Tottenhama po otvoritvi sezone, ko jih je premagal Newcastle United.