23 ogledov

Caen po Marseillu "skalpiral" še Lyon!

Valter Birsa je z Auxerrom vpisal drugi remi v letošnji sezoni. (Foto: EPA)
1/8
Sveži prvoligaš Caen nadaljuje s presenečenji. Po uvodni zmagi v Marseillu (2:1) so palčki zdaj šokirali še večkratne francoske prvake Olympique Lyon (3:2). Bordeaux klonil doma proti Toulouseu (1:2).

Povratek med najboljše v Ligue 1 je še vedno izjemno sladek za nogometaše Caena. Ti so v nedeljo vzeli nov prestižni skalp in doma premagali serijske francoske prvake Olympique Lyon. Caenčani, ki so sezono začeli s šokantno zmago pri prvakih Olympiqueu Marseilleu, so tokrat presenetili lansko drugo ekipo francoske prve lige. Tokrat je bil junak vezist Ismaila N'Diaye z zmagovitim golom v 77. minuti. Gostom nista pomagala niti dva zadetka napadalca Bafetimbija Gomisa, za nameček pa so tik pred polčasom zaradi drugega rumenega kartona ostali še brez Anthonyja Reveillerea.

Pozen zadetek Etiennea Didota je bil na koncu zmagovit za Toulouse, ki je "post Blancovem" Bordeauxu zadal še drugi zaporedni poraz (1:2). Moštvo iz mesta ragbija zdaj vodi na lestvici, kjer je točkovno izenačeno s Caenom.

Brest je do vodstva in edinega zadetka na tekmi prišel v 26. minuti, ko so domači nogometaši izvajali prosti strel, Auxerrjeva obramba je zaspala in popolnoma sam se je pred vrati Auxerrja znašel Nolan Roux, ki je z glavo rutinirano premagal vratarja Olivierja Sorina. Valter Birsa je tekmo začel, a je po prvem polčasu moral ostati v slačilnici, saj ga je trener Jean Fernandez zamenjal. V drugem polčasu je gostom izid uspelo izenačiti. V 83. minuti je zadel Benoit Pedretti in Auxerrju zagotovil pomembno točko na gostovanju.

Veliko slabše od pričakovanj igra aktualni prvak Marseille. Varovanci Didierja Deschampsa so po porazu v prvem kolu proti novincu v ligi Caenu tokrat klonili proti Valenciennesu. Po drugem porazu je Marseille celo padel na zadnjo mesto na lestvici. Slednji so v 62. minuti že vodili s 3:0, toda do konca so igralci Marseilla le uspeli znižati izid in nekoliko ublažiti poraz, ki bo zagotovo poskrbel za nekaj nemira v taboru aktulanih prvakov.