12 ogledov

Chamakh odločil derbi

Chamakha povezujejo z Arsenalom. (Foto: EPA) Žurnal24 main
Veliki derbi 17. kola francoskega prvenstva med Lyonom in Bordeauxom je v 86. minuti v prid drugih odločil Chamakh. Bojan Jokič se je s Sochauxom veselil minimalne zmage proti Grenoblu Boštjana Cesarja.

Aktualni prvak Bordeaux je na dobri poti, da letos obrani naslov najboljšega. Z zmago proti Lyonu na velikem derbiju 17. kola je namreč prednost pred najbližijim zasledovalcem (Montpellier) povišal na dokaj varne štiri točke. Lyon pa je s porazom svoj zaostanek za Bordeauxom povečal na velikih osem točk in bo moral do konca sezone pošteno pljuniti v roke, če bo želel napadati vodilna mesta. Trenutno je na devetem mestu kar pomeni, da bi v primeru, da bi bilo sezone konec danes, ostal brez nastopov v evropskih tekmovanjih.

Olympique Marseille
se je hitro pobral po izpadu iz Lige prvakov in z 2:0 to soboto v domačem prvenstvu premagal Boulogne. Zadela sta Argentinec Gabriel Heinze in Nigerijev Taye Taiwo. Z zmago so se prebili na drugo mesto prvenstvene lestvice. S tekmo manj imajo tri točke več nogometaši Bordeauxa, ki bodo v nedeljo zvečer odigrali derbi kola Ligue 1 proti Olympiqueu iz Lyona. V sobotni večerni tekmi sta Lorient in Auxerre odigrala 0:0. Za goste je tekmo v prvi enajesterici začel Valter Birsa, a bil v 80. minuti zamenjan.

V 17. kolu smo bili v Ligue 1 med drugim priča tudi "slovenskemu derbiju", saj sta se pomerila Sochaux Bojana Jokića in Grenoble Boštjana Cesarja. Po koncu srečanja je bil bolj nasmejan prvi, ki se je skupaj s soigralci veselil minimalne zmage z 1:0. Jokić sicer ni bistveno vplival na potek tekme, ker je celotno srečanje spremljal s klopi za rezervne igralce. Cesar pa je znova celotno srečanje poveljeval obrambi Grenobla.

Le Mans : Valenciennes 2:1 (1:1)
Corchia (28), Le Tallec (90); Danić (33)

Lens : Nice 2:0 (2:0)
Akale (18), Maolinda (35)

Marseille : Boulogne 2:0 (2:0)
Heinze (48), Taiwo (53)

Nancy : Rennes 1:2 (1:0)
Feret (40); Marveaux (69), Traore (49/ag)

Lorient : Auxerre 0:0

Monaco : Lille 0:4 (0:1)
Melo (39, 54), Cabaye (54/11-m), Aubameyang (84)
RK: Pereira (71/Monaco)

PSG : Saint-Etienne 3:0 (3:0)
Luyindula (11), Sessegnon (13), Erdinc (39)

Sochaux : Grenoble 1:0 (1:0)
Mikari (28)
Bojan Jokić (Sochaux) je bil na klopi, Boštjan Cesar (Grenoble) je igral vso tekmo.

Toulouse : Montpellier 0:1 (0:1)