162 ogledov

City poražen kljub razmerju v strelih 29:2, Liverpool proti Villi komaj do zmage

Manchester City : Leeds United Profimedia
Poraz Cityja, zmagi za Liverpool in Chelsea.

Vodilna ekipa angleške nogometne lige Manchester City je na tekmi 31. kroga na domači zelenici izgubila proti Leeds Unitedu z 1:2. Leeds je celoten drugi polčas odigral brez izključenega nogometaša, kljub razmerju strelov 29:2 v korist sinjemodrih iz Manchestra pa je z Etihada odnesel vse tri točke.

Navzlic porazu imajo sinjemodri na vrhu razpredelnice še naprej 14 točk naskoka pred Manchester Unitedom. Rdeči vragi imajo 60 točk in dve tekmi manj od mestnih tekmecev. Na lestvici sledijo Leicester (56), Chelsea (54), Liverpool (52) in West Ham (52). Leicester in West Ham se bosta pomerila v nedeljo.

Trener Cityja Pep Guardiola je kar precej prevetril moštvo med četrtfinalnima tekmama v ligi prvakov proti Borussii iz Dortmunda. Vseeno so imeli domači skozi celotno tekmo pobudo. Leeds se je dobro branil, a z edinim strelom v prvem polčasu povedel v 42. minuti, ko je po podaji Patricka Bamforda s pomočjo vratnice z roba kazenskega prostora zadel Stuart Dallas.

Manchester City : Leeds United | Avtor: Profimedia Profimedia

Ob koncu prvega dela so gosti ostali brez Liama Cooperja, ki je po grobem posredovanju nad Gabrielom Jesusom prejel rdeč karton. City je prevlado v drugem delu kronal v 76. minuti, ko je po dolgi akciji Bernardo Silva v kazenskem prostoru našel Ferrana Torresa, ki je žogo poslal mimo Illana Meslierja. Domači so še naprej pritiskali, a pozabili na obrambo, kar je ob odvzeti žogi za drugi zadetek na tekmi izkoristil Dallas.

Liverpool, ki se bori za mesta v ligi prvakov, pa je prišel do pomembne zmage ter je pri 52 točkah. Aston Villo je premagal z 2:1, potem ko je v prvi minuti sodniškega dodatka Trent Alexander-Arnold z roba kazenskega prostora poskrbel za preobrat. Villa je namreč povedla v 43. minuti, ko je zadel Ollie Watkins. Liverpool je malce zatem tudi zadel, a so sodniki zadetek Roberta Firmina razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Je pa za izenačenje v 57. minuti le poskrbel Mohamed Salah.

Dvoboj Crystal Palacea in Chelseaja je zanesljivo dobil slednji s 4:1. Zanj je Christian Pulišić zadel dvakrat, Kai Havertz in Kurt Zouma pa po enkrat. Christian Benteke je bil uspešen pri domačih, ki so bili že po prvem polčasu v izgubljenem položaju, saj so zaostajali z 0:3.

V nedeljo bo zanimiv dvoboj Tottenhama in Manchester Uniteda, v ponedeljek pa bo v boju za mesta v prihodnji sezoni lige prvakov igral še Everton, ki bo gostoval pri Brightonu.