15 ogledov

City spet v dirki za naslov

manchester city samir nasri Reuters
Manchester United je z visoko zmago v 29. kolu Premier League proti Wolverhamptonu s 5:0 vsaj delno zacelil rane po bolečem izpadu iz Evropske lige. A razpoloženi so bili tudi njegovi someščani.

Gol Samirja Nasrija je Manchester City znova vrnil le na točko zaostanka za vodilnim Manchester Unitedom. Sinje modri so si za žrtev izbrali Chelsea in ga ugnali z 2:1, kar je bila že 20. zaporedna ligaška zmaga Cityja. Tottenham je remiziral s Stokom. Arsenal pa je po zmagi nad Evertonom prehitel ravno Spurse.

Manchester United je med tednom izpadel iz Evropske lige, potem ko v dveh tekmah ni zmogel ugnati Athletic Bilbaa. Varovanci Alexa Fergusona so se svojim navijačem za spodrsljaj vsaj malce odkupili z gladko zmago na gostovanju pri Wolverhamptonu. Domači so se na Molineuxu upirali do 39. minute, ko je bil pri vodstvu Uniteda z 1:0 izključen branilec Ronald Zubar, nato pa so bili na igrišču le še gostje. Rdeči vragi so že do odmora vodstvo povišali na 3:0 (Antonio Valencia in Danny Welbeck), v nadaljevanju pa je zmago z dvema zadetkoma v razmaku petih minut potrdil Javier Hernandez.

Newcastle je z zadetkom Papissa Cisseja že v 11. minuti z najmanjšo možno razliko ugnal Norwich City (1:0). Haris Vučkić je tudi tokrat sedel na klopi srak, priložnosti za igro pa ni dobil.

Na sobotnih tekmah je novinec Swansea zanesljivo s 3:0 - dvojček golov je prispeval Islandec Gylfi Sigurdsson - premagal Fulham in se sonči v zlati sredini, na osmem mestu. Na Wiganovem računu je pristala pomembna točka, za remi proti WBA.