373 ogledov

Čudna tekma v Londonu

David de Gea
V derbiju angleškega prvenstva je Arsenal na domačih tleh z 1:3 klonil proti Manchester Unitedu.

Dvoboj Arsenala in Manchetser Uniteda je tokrat ponudil izjemno tekmo, v večini statističnih kazalcih pa so topničarji nadigrali rdeče vrage. A ti so v Londonu slavili s 3:1.

Dvoboj se je začel z dvema velikima napakama domačih branilcev, še zlasti komična je bila napaka Shkodrana Mustafija, ki se je namesto preproste podaje odločil za preigravanje v zadnji vrsti, izgubil žogo, v nadaljevanju pa je pred domača vrata sam prišel Jesse Lingard in zabil za 2:0 že v 11. minuti dvoboja. Domača obramba je sicer klonila že sedem minut prej, ko so gostje prestregli dolgo podajo v obrambni vrsti domačih, nato pa je United v vodstvo popeljal Antonio Valencia.

A začetni šok ni dolgo trajal, domači so krenili v juriš, v nadaljevanju pa je mreža ob izjemnem vratarju Davidu de Gei ostala začarana za topničarje. Ob sijajnih obrambah Španca sta se v enem napadu zatresli tudi prečka in vratnica gostujočega gola, a okroglo usnje ni končalo čez golovo čero. Ob polčasu so domači sprožili že 15 strelov proti vratom gostov, premoč v uspešnih podajah pa je znašala 242:83, posest žoge pa 71% proti 29%.

Na začetku drugega polčasa pa so domači le okronali premoč, po dolgi podaji v kazenski prostor je Aaron Ramsey spustil žogo do Alexandra Lacazetta, ta pa jo je povsem sam iz nekaj metrov poslal v mrežo. Arsenal bi moral nato tudi izenačiti, a se je s fenomenalno dvojno obrambo izkazal de Gea. Najprej je s skokom v svojo desno zaustavil strel Lacazetta, nato pa še z nogo odbitek, ki bi ga za njegov hrbet skoraj moral poslati Alexis Sanchez.

Kazen zazamujeno je prišla zelo hitro. Laurent Koscielny je v svojem kazenskem prostoru izgubil dvoboj z rojakom Paulom Pogbajem, ta je z desne strani peterca podal pred gol, kjer je moral Lingard le še podstaviti nogo za 1:3. Gostje so sicer že prej zatresli okvir domačih vrat. Pogba je kasneje zaradi naleta s podplatom prejel direktni rdeči karton, domači pa do konca dvoboja niso več našli poti do mreže gostov. Dvakrat so neuspešno zahtevali tudi enajstmetrovko.

Ob koncu čudne tekme na stadionu Emirates je posest žoge v korist domačih znašala 75:25 odstotkov, topničarji so sprožili 33 strelov, od tega 15 na gol nasprotnika, konkretnejši rdeči vragi pa so skupno zbrali osem poizkusov. Razmerje v kotih je bilo 12:1 za gostitelje. A najslajše se je na koncu verjetno smejalo Joseju Mourinhu. Z Arsenom Wengerjem sta si tokrat celo segla v roke pred in po tekmi.

Od klubov, ki v tej sezoni merijo vsaj na uvrstitev v ligo prvakov, je še tretjič zapored razočaral Tottenham, tokrat so Spursi prišli le do remija pri Watfordu. Kljub temu so na lestvici prehiteli Burnley, ki je tokrat klonil na gostovanju pri Leicester Cityju.