Šport > Nogomet

Danski nogometaši prihajajo v Slovenijo

Slovenska reprezentanca se bo 20. avgusta prvič predstavila v prenovljenem Ljuds Žurnal24 main
Slovenska nogometna reprezentanca se bo 6. februarja prihodnje leto v Novi Gorici pomerila z Dansko. Ti so v zadnjem trenutku ostali brez tekmeca za prijateljski turnir, zato prihajajo v Slovenijo.

Slovenska članska nogometna reprezentanca se bo 6. februarja prihodnje leto v prijateljskem srečanju pomerila z reprezentanco Danske v Novi Gorici, so sporočili iz Nogometne zveze Slovenije (NZS). Nekdanji evropski prvaki in večkratni udeleženci evropskih in svetovnih prvenstev so v zadnjem trenutku ostali brez tekmeca za februarski prijateljski turnir, po skoraj dvotedenskih pogajanjih pa je NZS uspelo Dance ponovno pripeljati v Slovenijo. Danska in Slovenija sta se v preteklosti že srečali, na vseh treh srečanjih pa so brez prejetega zadetka slavili Danci. Zadnjo tekmo sta reprezentanci ob slovesu legendarnega vratarja Petra Schmeichla odigrali leta 2001 v Kopenhagnu, ko so Danci slavili 3:0.

Sicer pa se vodstvo NZS dogovarja tudi za prijateljske tekme v marcu in maju, ko naj bi obakrat igrali z reprezentancama, ki bosta junija nastopili na EP 2008.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.