16 ogledov

Dedičev zadetek ni bil dovolj

1/8
Zlatko Dedič je znova zabil za Bochum, a to ni bilo dovolj za zmago proti Hamburgu, ki je slavil z 2:1. Derbi kola med Bayernom in Bayerjem se je končal brez zmagovalca (1:1). Köln premagal Hoffenheim.

Zlatko Dedič je še naprej v izjemni formi. Tokrat je peti zadetek v majici Bochuma zabil proti Hamburgu, a to ni bilo dovolj za zmago. Hamburg je namreč na koncu slavil z 2:1. Prvi zadetek na srečanju je zabil Robert Tesche, ki je goste iz Hamburga že v 18. minuti popeljal v vodstvo. Vodstvo je v 32. minuti izničil ravno Dedič. Vse do 88. minute se je zdelo, da bo zadetek slovenskega reprezentančnega napadalca dovolj za točko Bochuma. S tem pa se ni strinjal legendarni Nizozemec Ruud van Nistelrooy in v 88. minuti zabil za zmago Hamburga. Bochum ima po novem porazu le še točko prednosti pred mesti, ki vodijo v drugo ligo.

Bayern in Bayer neodločeno
Trideseto kolo Bundeslige mineva v znamenju večnega derbija med Bayerjem iz Leverkusna ter münchenskim Bayernom, ki se je tokrat končal brez zmagovalca (1:1). V prvem polčasu so gledalci lahko spremljali zelo zadržano nogometno predstavo, saj nobena od ekip ni bila pripravljena preveč tvegati. Prva sprememba rezultata je prišla šele v 51. minuti, ko je Franck Ribery uspel izsiliti enajstmetrovko. Realiziral jo je Arjen Robben in gostje so povedli z 1:0. Končni rezultat tekme je osem minut pozneje postavil Arturo Vidal, ki je izkoristil visoko podajo po prekinitvi blizu kazenskega prostora Bavarcev. Stanje na samem vrhu lige torej ostaja nespremenjeno, boj za naslov prvaka pa še naprej odprt.

Köln s pomočjo Novakovića do zmage
Milivoje Novaković
in Mišo Brečko sta s Kölnom v gosteh z 2:0 premagala Hoffenheimu. Oba gola za goste je dosegel Adma Matuschyk z roba kazenskega prostora. Pri prvem mu je asisitiral naš reprezentančni napadalec. To je prva zmaga kozličkov nad Hoffenheimom, odkar sta se ekipi uvrstili v Bundesligo. Zanimivo pa je tudi dejstvo, da je Köln kar 23 od 34 točk v letošnji sezoni osvojil na gostovanjih.