Šport > Nogomet

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Derbi londonskih sosedov napet vse do konca

Chelsea FC Profimedia Veselje nogometašev Chelseaja na Craven Cottageu.
Sklepna tekma 1. kola angleške Premier League je ponudila lokalni derbi Fulham - Chelsea.

Zahodni London ima tudi letos kar tri predstavnike med angleško elito, ob Brentfordu sta to tradicionalna člana Premier League Fulham in Chelsea. Slednji je v ponedeljek zvečer upravičil naziv favorita in vpisal zmago (2:3). To je bil obenem premierligaški debi za oba trenerja - oba Baska, nekdanja španska reprezentanta in člana madridskega Reala - Álvaro Arbeloa namreč vodi Fulham, Xabi Alonso pa Chelsea.

Uvodni gol je padel že v prvi minuti, ko je po podaji Colea Palmerja sam pred vratarja prišel João Pedro in prefinjeno zadel. Fulham si je kmalu opomogel in v 23. minuti je po asistenci Timotyja Castagneja z dobrim strelom z roba kazenskega prostora izenačil Joshua King.

Chelsea je nato znova prevzel pobudo in ob koncu prvega polčasa je Maxence Lacroix odlično podal, novinec v modrem dresu Morgan Rogers pa zatresel mrežo. Nato sta na začetku drugega polčasa João Pedro in Palmer zamenjala vlogi iz prve minute in tako je po podaji Brazilca za 1:3 tokrat zadel Anglež. 

"Kočarji" se niso predali in že v 54. minuti je zaostanek znižal prišlek iz Madrida Gonzalo García, ki se je dobro znašel pred vrati in z glavo premagal vratarja.

Do konca tekme so domači uprizorili ofenzivo in bili nekajkrat blizu izenačenja, najlepši priložnosti sta zapravila King in Antonee Robinson, a je ostalo pri zmagi gostov.

Dober začetek za Bijola, slab za Šeška

Jaka Bijol | Avtor: Profimedia Jaka Bijol. Profimedia

V soboto je Jaka Bijol odigral odlično tekmo za Leeds United ob gostujoči zmagi nad Nottingham Forestom (0:1) in si prislužil imenovanje v enajsterico kola.

Manj uspešen je bil Benjamin Šeško, ki je ob porazu Manchester Uniteda pri Brentfordu (2:0) v igro vstopil s klopi sredi drugega polčasa.

Benjamin Šeško | Avtor: Profimedia Benjamin Šeško. Profimedia

Premier League, 1. kolo:

Fulham - Chelsea 2:3 (1:2)
Arsenal - Coventry City 3:0 (2:0)
Hull City - Manchester United 2:0 (2:0)
Everton - Crystal Palace 2:0 (1:0)
Ipswich Town - Sunderland 2:1 (1:1)
Nottingham Forest - Leeds United 0:1 (0:0)
Brentford - Tottenham Hotspur 3:0 (2:0)
Brighton & Hove Albion - Aston Villa 4:0 (4:0)
Manchester City - Bournemouth 2:1 (0:1)
Newcastle United - Liverpool 2:2 (1:0)

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.

Sorodne novice