14 ogledov

Derbi v Franciji Marseillu

Brandao se je takole veselil svojega zadetka skupaj s soigralci. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Aktualni francoski državni in pokalni prvaki nogometaši Marseilla so na derbiju 20. kola Ligue 1 ugnali kolege iz Bordeauxa. Birsi že v soboto le remi proti skromnemu Monacu.

Mrežo gostov je načel Andre-Pierre Gingac, ki je po asistenci Taya Taiwoja z neposredne bližine gola premagal vratarja Cedrica Carrasso. Na 2:0 je tik pred iztekom prvega polčasa povišal Brandao, ki je izkoristil podajo Mathieuja Valbuene. Častni zadetek za goste je iz 11-metrovke zabil rezervist Anthony Modeste. Marseille je tako po dveh zaporednih remijih zmagal in trenutno zaseda peto mesto na lestvici Ligue 1. Od vrha pa so varovanci Didierja Deschampsa oddaljeni le še tri točke.

Birsi le drobtinice
Valter Birsa
je ob remiju Auxerrja z Monacom (1:1) igral dobrih 20 minut. Njegovo moštvo je zdaj na 14. mestu v ligi. Vodilni niso grešili, s tekmo manj pa je na vrhu še vedno Lille.Tudi nikoli slabši Monaco, ki tava na mestih na izpad, ni bil hvaležna žrtev za Auxerre. Moštvo iz kneževine je na gostovanje k Valterju Birsi prišlo z novim trenerjem Laurentom Banidejem, s katerim naj bi spet začeli plezati proti varnim mestom na lestvici. Birsa je tekmo začel na klopi, njegovi soigralci pa so od 26. minute vodili z golom Juliena Quercie. Ko se je tekma bližala koncu, je trener Jean Fernandez v igro le poslal Birso, toda le nekaj minut kasneje so gostje izenačili in osvojili točko.