9 ogledov

Dež gospodaril v Franciji

Pred dnevi je zadel v Ligi prvakov, zdaj je Birsa drugič letos zadel v Ligue 1. Žurnal24 main
V enajstem kolu Ligue 1 je Valter Birsa dosegel drugi letošnji ligaški gol za Auxerre (2:0 proti Nici). Medtem je v nizozemski ligi Tim Matavž dosegel dva gola, Zlatan Ljubijankić pa enega v Belgiji.
Tim Matavž je dal v prvi nizozemski ligi to soboto dva gola ob zmagi Groningena s 5:3 proti ekipi VVV Venlo. Po 12 tekmah ima Tim tako pet golov in je s svojo ekipo na četrtem mestu. S tem slovenskim golov to soboto ni bilo konec. Ob zmagi Genta nad Mechelenom 3:1 v belgijski prvi ligi je en gol dal Zlatan Ljubijankić. V škotski Premier ligipe je Jure Travner v zadnji minuti zadel za zmago ekipe St. Mirren 2:1 proti Aberdeenu. In kot že veste: Milivoje Novaković je za zmago Kölna dosegel hat-trick!

Derbi vodilnega dvojca med Marseillom in Rennesom (je prestavljen, termin še ni znan) bo pokazal, če so varovanci Didierja Deschampsa zmožni ubraniti naslov prvaka. Nekdanji odlični nogometaš bo sicer na derbiju poskušal čim bolje izkoristiti prednosti odličnega Lucha Gonzaleza. "On je vez med obrambnim in napadalnim delom moštva. Večji vpliv bo imel, boljše bomo igrali,“ je dejal Deschamps. Trenutno vodilno moštvo Ligue 1 pa bo lahko računalo tudi na usluge branilca Roda Fannija in napadalca Victorja Huga Montana.

Montpellier je na domači tekmi zapravil priložnost, da se z zmago zavihti tik pod vrh lestvice. Na tekmi proti Paris SG so varovanci trenerja Girarda zabeležili remi (1:1). Goste je v vodstvo popeljal Ludovic Giuly, točko pa je domačim v 42. minuti pristreljal Marco Estrada. Montpellier po remiju tako ostaja na šestem mestu, Paris pa je sedmi z dvema točkama manj.

Valter Birsa
je z Auxerrom gostil Nico in za vodstvo 1:0 zabil ob koncu prvega polčasa. Julien Quercia je poslal predložek, Birsa je bil na pravem mestu in z glavo in premagal Davida Ospino. Za tretjo zmago v sezoni (oziroma na zadnjih štirih tekmah) in prvo domačo po šestih mesecih, ki jih je zavihtela v zgornjo polovico lestvice, pa je za končnih 2:0 zadel Benoit Pedretti.

Sezona presenečenj se v Franciji nadaljuje z zmago Bresta 2:0 nad St. Etiennom in tako je Brest s šestimi zmagami in 21 točkami začasno na prvem mestu prvenstvene lestvice. Ob koncu tekme sta zadela Mario Licka in Romain Poyet. Brest je še lani igral v drugi francoski ligi (od leta 1991, ko so bakrotirali, jih v Ligue 1 sploh ni bilo).  Lyon se po katastrofalnem začetku pobira. Z zmago nad Souchauxom z 2:1 so skočili na osmo mesto.