9 ogledov

Diego Alves grenil življenje Realu

1/12
Predzadnjo tekmo 32. kola španskega državnega prvenstva med Almerio in Realom iz Madrida so z 2:1 dobili slednji. Barcelona je že v sredo brez težav ugnala Deportivo (3:0).

Real je začel zelo napadalno in si že v prvih desetih minutah ustvaril tri lepe priložnosti za zadetek, a Diego Alves je bil vedno na mestu. Po nepisanem nogometnem pravilu, ''če ne daš, dobiš'', so domači nogometaši Almerie prešli v vodstvo v 14. minuti, ko je Ikerja Casillasa po podaji Kaluja Ucheja premagal Albert Crusat (gol je bil dosojen iz sumljivega položaja, stranski sodnik pa akcije ni označil za prepovedani položaj). Vodstvo Almerie ni trajalo dolgo – že v 27. minuti je Cristiano Ronaldo po samostojnem prodoru opravil s štirimi, petimi nogometaši in z levico premagal vratarja Alvesa. V zelo odprti nogometni predstavi je v prvem polčasu Rafael van der Vaart zapravil dve stoodstotni priložnosti, v 33. minuti pa je še lepšo priložnost na drugi strani zapravil Uche.

Drugi polčas je potekal podobno kot prvi, Real je imel več lepih priložnosti, občasno pa je zaspala tudi obramba galaktikov, ki so tako Almerii dopuščali možnosti za zadetek. Po dobrih 10 minutah igre v drugem polčasu je beli balet imel lepo priložnost, da povede, a je po strelu Higuaina z golove črte izbil Michel Macedo. Pet minut kasneje je svojo (stoodstotno) priložnost zapravil še Marcelo. V 69. minuti je Madridčanom zmago pristreljal nizozemski reprezentant van der Vaart.

Barcelona potešila lakoto

Z zadetki Bojana, Pedra in Yaje Toureja so nogometaši Barcelone premagali Deportivo in Realu Madridu šest tekem pred koncem sezone pobegnili na tri točke. Pep Guardiola je ob odsotnosti Zlatana Ibrahimovića in Andresa Inieste postavil za Barcelono neobičajno 4-2-3-1. Od prve minute je v napadu igral Bojan in za 1:0 zadel že v 16. minuti. Na 2:0 je povišal še en mladi talent katalonskega ponosa, Pedro. Zmago je tri minute kasneje potrdil Toure. "Ta ekipa se trdo bori, a obenem želi narediti tudi spektakel. Za to smo jim lahko hvaležni," je po novi pomembni zmagi za ubranitev naslova prvaka dejal predsednik Joan Laporta. "So lačni tekem in zmag. Imam občutek, da se bo sezona končala, kot se je lanska."