15 ogledov

Dortmund zapravil vlak za tretje mesto

Mohamed Zidan
1/8
Dolgo časa je kazalo, da je Borussia Dortmund na domačem Signal Iduna Parku na poti k zanesljivi zmagi nad Hoffenheimom, a je avtogol Matsa Hummelsa prinesel točko gostom (1:1).

Nogometaši Borussie Dortmund so zapravili priložnost, da bi z domačo zmago nad Hoffenheimom skočili na tretje mesto. Nesrečni avtogol Matsa Hummelsa v 89. minuti je izničil vodstvo BvB in prinesel točko gostom (1:1). Po prvem polčasu brez zadetkov je domače rudarje v vodstvo povedel paragvajski napadalec Nelson Valdez, ki je zabil z glavo. Paragvajec je že v prvem polčasu vstopil namesto poškodovanega Mohameda Zidana. Rumeno-črni so nadzirali potek srečanja in bili na poti k zanesljivim trem točkam, vse dokler ni Hummels skušal prestreči podaje Carlosa Eduarda proti Vedadu Ibiseviću, a uspelo mu je le premagati lastnega vratarja. Dortmund tako ostaja peti s 53 točkami.

| Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

Bayernov masaker nad Hannovrom - 7:0!
Nogometaši Bayerna Münchna so s 7:0 popolnoma uničili Hanover in s hat-trickom Arjena Robbna ohranili dve točki naskoka na vrhu nemškega prvenstva. Tri tekme pred koncem tako sanje o nepredstavljivem "trojčku" ostajajo še kako žive. Šest golov v vsega 62 minutah igre je bilo seveda več kot dovolj za zmago nad gosti, ki se pe borijo za obstanek. Ivica Olić, Robben in Thomas Müeller so vsi zabili, preden je Nizozemec dokončal svoj hat-trick v sodnikovem podaljšku.

Schalke na "Raketni" pogon
"Dirka za naslov prvaka je le še dvoboj, zmagali pa bodo rdeči ali modri,"
so se pred tekmo z Borussio Mönchengladbach glasile besede trenerja Schalkeja Felixa Magatha. Njegovo moštvo se je v domači AufSchalke Areni po šokantnem drugem zaporednem porazu proti Hannovru (2:4) v prejšnjem kolu odzvalo na najboljši možni način in slavilo po zaslugi dveh zadetkov Hrvata Ivana "Rakete" Rakitića, svoj delež pa je dodal še perujski napadalec Jefferson Farfan. Prvi zadetek Rakitića je bil še posebej lep, saj ga je nekdanji švicarski mladinski reprezentant dosegel z bombo iz 25 metrov, uradni merilci pa so hitrost žoge izmerili za neverjetnih 118 km/h!

"Slovenski" obračun Kölnu
V petek je bila odigrana zgolj ena tekma, na njej pa je bil močno zastopan tudi slovenski nogomet. Ob začetku srečanja so namreč na igrišče pritekli Mišo Brečko in Milivoje Novaković v vrstah 1. FC Kölna ter Zlatko Dedić v dresu Bochuma. Že pred tekmo je statistika kazala v korist prvih, saj je Bochum na 28 gostovanjih v Kölnu zmagal samo enkrat.

Bolje so po vseh pričakovanjih začeli domači. Prvi se je v 11. minuti v priložnosti znašel prav Novaković, toda njegov strel so branilci Bochuma uspešno blokirali. Le štiri minute pozneje pa je vendarle prišlo do prve spremembe izida, po podaji Tonerja Yalcina je bil natančen Srb Zoran Tošić. Po zadetku kozličkov se je igra umirila in do polčasa se rezultat kljub nekaj priložnostim na obeh straneh ni več spreminjal. Tudi v drugem delu so bili podjetnejši domačini, njihovo prednost pa je v 78. minuti s svojim drugim zadetkom na tekmi podvojil Tošič, ki je izkoristil lepo podajo Lucasa Podolskega v prostor. Do konca tekme so si gostje ustvarili še nekaj polpriložnosti, toda vrata Kölna so ostala nedotaknjena. Brečko in Novaković sta odigrala vseh 90 minut, medtem ko je Zlatka Dediča v 75. minuti zamenjal Diego Klimowicz.