21 ogledov

Drogba in Alex odločila derbi

Didier Drogba je prispeval spektakularen zadetek s peto. (Foto: Reuters)
1/34
Didier Drogba in Alex sta zabila gola, ki je bil eden lepši od drugega, na derbiju Premier League. Na njem je Chelsea ugnal Arsenal z 2:0. Liverpool ostal praznih rok proti Blackpoolu.

Chelsea, ki je premagal Arsenal na zadnjih štirih ligaških tekmah, se je po zmagi nad topničarji v sedem kolu (2:0)  utrdil na vrhu Premier League. Didier Drogba je s peto dosegel svoj 13. gol v 13 nastopih proti topničarjem. Pet minut pred koncem pa je Alex izvrstno izvedel prosti strel in žogo poslal tik pod stičišče vratnice in prečke. Liverpool je na domači tekmi doživel hladno prho proti Blackpoolu. Gostje so povedli z 2:0, več od častnega znižanja prek Kirgiakosa pa redsom ni uspelo.

Manchester City se je vsaj do konca derbija med Chelseajem in Arsenalom prebil na drugo mesto Premier League, potem ko je z 2:1 ugnal Newcastle. Haris Vučkić za srake tudi tokrat ni nastopil, saj se je že v soboto odpravil v domovino na reprezentančni zbor. Za sinje modre je zmagoviti zadetek 15 minut pred koncem zabil Adam Johnson, očitno pa jo je močno skupil Newcastlov francoski reprezentant Hatem Ben Arfa, ki so ga na nosilih odnesli z igrišča. Prve diagnoze navajajo zlom noge, za kar je kriv dvoboj z Nigelom de Jongom.

Po zmagi Wigana nad Wolverhamptonom (2:0) so bile na sporedu še ostale nedeljske tekme v angleški ligi. Kot prva je zabila Aston Villa, ki je pri Tottenhamu povedla na derbiju zgornje polovice lestvice. Navdušujoči mladec Marc Albrighton je povedel Villo v vodstvo na White Hart Lanu. Nizozemec Rafael van der Vaart je nato v sodnikovem podaljšku poskrbel, da bo po hitrem postopku postal legenda pri Spursih, saj je z novim golom izenačil še pred polčasom, kakšen nakup pa je v zadnjem trenutku uspel Tottenhamu je nizozemski tulipan spet potrdil tudi v drugem polčasu, ko je zabil še za vodstvo in končno zmago (2:1).