16 ogledov

Dva gola Neneja obdržala PSG na vrhu

Giroud Belhanda Montpellier Reuters
Drugouvrščeni Montpellier je v 11. kolu Ligue 1 vpisal gostujočo zmago proti Caenu s 3:1 in se točkovno izenačil z vodilnim PSG. Parižani so v nedeljo z dvema goloma Neneja premagali lansekga drugoligaša Dijon in ohranili prednost na vrhu lestvice. Na večernem derbiju je Lille po preobratu v drugem polčasu premagal Lyon (3:1). Med strelci tudi nekdanji (bodoči?) angleški reprezentant Joe Cole.

Dvojček brazilskega krilnega nogometaša Neneja je na pariškem Parku princev preveslil tehtnico na stran Paris Saint-Germaina, ki se je na koncu veselil zmage z 2:0. Prvi gol Južnoameričanu je v 42. minuti pripravil Jeremy Menez, Brazilec pa je v 90. minuti zabil s pomočjo vratnice. Moštvo iz prestolnice kljub vsemu ni imelo popolne prevlade, saj so tudi donedavni drugoligaši Dijon imeli svoje priložnosti, nekaj pa jih je za PSG zapravil tudi multimilijonski nakup Javier Pastore.

Lille je na večernem derbiju zaostajal doma proti Lyonu, ko je zabil Jimmy Briand, a so se aktualni prvaki tik pred polčasom vrnili po golu Mousse Sowa. Popoln preobrat je rdečim uspel v nadaljevanju, ko sta za zmago zadela Marko Basa in rezervist Joe Cole. To je bil drugi zadetek za nekdanjega (in morda tudi bodočega) angleškega reprezentanta po prihodu iz Liverpoola, čeprav je že drugo ligaško tekmo zapored začel le na klopi.