9 ogledov

Dvojni udarec PSG Marseillu

1/4
PSG je na derbiju z 2:1 ugnal Marseille in ga z novimi tremi točkami za še dodatni udarec prehitel na lestvici. Auxerre je po premierni zmagi v Ligi prvakov remiziral s Sochauxom.

Presenetljivo vodilno moštvo francoske Ligue 1, Brest, je v 12. kolu dokaj lahko položilo orožje na gostovanju pri Lillu. Nekdanji klub Mileta Ačimovića je slavil s 3:1 in se zavihtel na četrto mesto lestvice. Na srečo novincev v ligi pa njihov spodrsljaj ni izkoristil Marseille. Aktualni prvaki so v derbiju kola klonili proti PSG z 1:2. Gledalci so večino akcije videli že na samem začetku srečanja. PSG je v vodstvo namreč že v 9. minuti popeljal Mevlut Erding, deset minut kasneje pa je vodstvo podvojil Guillaume Hoarau. Kljub hitremu zaostanku se aktualni francoski prvaki niso predali v usodo in v 23. minuti prek Lucha Gonzaleza uspeli znižati izid. Kot se je kasneje izkazalo je Argentinec tudi postavil končni izid. PSG se je z zmago zavihtel na tretje mesto na lestvici, kjer je prehitel ravno Marseille, ki je zdaj četrti. Očitno pa bo tudi letošnje francosko prvenstvo zelo napeto, saj prvi Brest in osmi Montpellier ločijo le tri točke oziroma ena sama zmaga.

Vse oči so bile pred gostovanjem Auxerrja pri Sochauxu uprte v gostujočega vezista Frederica Sammaritana. Kolega slovenskega reprezentanta Valterja Birse iz zvezne vrste "AJA" je namreč v zadnjih kolih igral v veliki formi in zabil tudi gol ob veliki zmagi v Ligi prvakov proti Ajaxu. Proti Sochauxu, kjer je poleg Birse nekdaj igral tudi Bojan Jokić, je Sammaritano šele prvič letos začel ligaško tekmo od prve minute in ni razočaral. 24-letni Francoz je v 23. minuti namreč zabil za vodstvo. To pa ni zdržalo do konca, saj so nogometaši iz Peugeotovega mesta najprej v drugem polčasu stresli prečko, nato pa je Modibo Maiga z glavo le izenačil. Birsa je igrišče zapustil takoj za tem, rezultat pa se ni več spreminjal.

Prva zmaga v sezoni za Arles
Dva zadetka napadalca Kabe Diawaraja sta zadnjeuvrščenemu klubu lige Arlesu prinesli dolgo pričakovano zmago. S 3:2 je padel Caen, pod vodstvom nekdanjega selektorja Bosne in Hercegovine Faruka Hadzibegića pa je donedavni drugoligaš potrdil svoj napredek po porazih na prvih osmih tekmah. Diawara, nekdanji napadalec Marseilla in Arsenala, je zadel z glavo in izkoristil strel z enajstih metrov.