12 ogledov

Džeko pokazal pot Wolfsburgu

Edin Dzeko Džeko gol zadetek veselje slavje proslavljanje proslava
1/15
Münchenski Bayern je v 5. kolu Bundeslige do zmage na gostovanju pri Hoffenheimu prišel šele v zadnji minuti rednega dela, a zmago je zasenčila poškodba Francka Ribéryja. Wolfsburg ugnal HSV (3:1).
"Mislim, da gre za hujšo poškodbo," je po tekmi dejal trener Luis van Gaal, Karl-Heinz Rummenige pa: "Ni videti dobro. Verjetno bo odsoten dlje časa." Naposled se je izkazalo, da bo Ribery zaradi poškodbe gležnja počival štiri tedne.

Nogometaš Bayerna Franck Ribéry res nima sreče s poškodbami. Tokrat si je na srečanju proti Hoffenheimu, potem ko je bil glavni krivec, da je Thomas Müller izid v 63. minuti izenačil na 1:1, v 5. kolu nemške Bundeslige zvil gleženj.
Sanjski začetek Hoffenheima
Tekma se je sicer začela sanjsko za Hoffenheim, saj je Vedad Ibišević za vodstvo z 1:0 zadel že v prvi minuti. Bavarci so kot rečeno do izenačenja prišli v 63. minuti, zmago pa jim je z zadetkom v sodniškem podaljšku prinesel belgijski branilec Daniel Van Buyten.

Mainz še naprej v odlični formi
V nasprotju z vsemi pričakovanji Mainz še naprej igra odlično in s petimi zmagami v petih kolih več kot prepričljivo vodi na lestvici. Zadnja "žrtev" Mainza je bil Köln Miša Brečka in Milivoja Novakovića (2:0). Brečko je znova odigral celotno srečanje, Nova pa je v igro prišel v 80. minuti, a ni vplival na končni rezultat. Hannover je na domačem igrišču Werderju zadal visok poraz s 4:1.

Džeko pokazal pot volkovom
Nogometaši Wolfsburga se po negotovem začetku sezone pod vodstvom trenerja Stevea McClarna več kot očitno pobirajo, o čemer priča tudi najnovejša zmaga nad Hamburgom v pristanišču (3:1). Gol Edina Džeka je naravnal volkove, ki so preživeli tudi izenačenje domačih in slavili z dvema goloma Grafita.

Holtby (72, 91)
Brečko je odigral celo tekmo, Novaković (oba Köln) je v igro vstopil v 80. minuti.

Hoffenheim : Bayern München 1:2 (1:0)
Ibišević (1); Müller (63), Van Buyten (91)

Hannover 96 : Werder Bremen 4:1 (1:1)
Fritz (11/ag), Ya (53), Schulz (79), Abdellaoue (92); Frings (36/11-m)

Bayer Leverkusen : Eintracht Frankfurt 2:1 (1:1)