11 ogledov

Džekov premierni gol rešil City

Takole se je svojega prvega gola v angleškem nogometu razveselil Edin Džeko. (Fo
1/24
Ta konec tedna je na Otoku rezerviran za Pokal FA. Arsenal je preživel polčas z igralcem manj in izločil Huddersfield (2:1), Man. City pa je lahko le izsilil ponovljeno tekmo pri tretjeligašu Notts Countyju (1:1).

Izjemen žreb: Crawley proti Man. Unitedu!
V nedeljo so na Otoku opravili tudi z žrebom 5. kola pokala FA. Petoligaš Crawley, "Manchester City nižjih lig", je dobil izjemno nagrado, saj se bo pomeril z Manchestrom Unitedom! Tu so pari: Man. United - Crawley, Everton/Chelsea - Reading, Leyton Orient - Arsenal, Notts County/Man. City - Aston Villa, Fulham/Tottenham - Bolton/Wigan, West Ham - Burnley, Birmingham City - Sheffield Wednesday, Stoke City - Brighton

Za remi in posledično ponovitev tekme med modrimi in modrimi je na Goodison Parku poskrbel Salomon Kalou, ki je zabil le pet minut za tem, ko je vstopil v igro. Za vodstvo domačih je zabil nekdanji igralec Manchestra Uniteda Luis Saha. Nogometaši Evertona so imeli še nekaj lepih priložnosti, da bi premagali gostujočega vratarja Petra Cecha, toda češki vratar je nekajkrat odlično posredoval. Na koncu bi se lahko zgodilo, da bi se Chelsea že tokrat veselil napredovanja, saj je Ramires stresel okvir vrat Tima Howarda.

Težko delo za United

Nekoliko bolje kot Londončani so se odrezali varovanci Alexa Fergusona, ki je na klopi pustil številne zvezdnike na čelu z Waynom Rooneyjem in Dimitarjem Berbatovom. Manchester United je bil namreč v velikih škripcih, potem ko je Richard Chaplow ob koncu prvega polčasa zadel za minimalno vodstvo Southamptona. Aktualni angleški prvaki so se v drugem polčasu le zbrali in sprva uspeli izenačiti (Michael Owen), nato pa je Javier Hernandez v 76. minuti stvari le postavil na svoje mesto.

Sopihal tudi Arsenal
Vse je kazalo na to, da bo tretjeligaš Huddersfield Town na Arsenalovem stadionu Emirates dobil "porcijo", toda razen vodilnega zadetka Nicklasa Bendtnerja se topničarji niso uspeli odlepiti, za nameček pa je bil v 42. minuti po ciničnem prekršku izključen branilec Sebastien Squillaci. Simpatični gostje so grozili celoten drugi polčas in celo izenačili, topničarje pa je še ene ponovljene tekme rešil Francesc Fábregas , ki je izvedel in zadel podarjeno enajstmetrovko.

Premierni gol Džeka dovolj le za remi
Ponovljene tekme v pokalu FA lahko v natrpanem angleškem urniku še drago stanejo Manchester City, ki si je privoščil spodrsljaj pri najstarejšem angleškem klubu Notts Countyju (1:1). Ekipa nekdanjega reprezentanta Paula Inca je do 80. minute celo vodila, nato pa je Edin Džeko z lepim strelom pod prečko izenačil s svojim prvim golom v angleškem nogometu. Po pravilih pokala FA bo tekma ponovljena, le da bo tokrat gostitelj seveda City.