14 ogledov

Berić rešil Saint-Etienne, šok za Mourinha

Robert Berić St. Etienne EPA
Saint-Etienne je na gostovanju pri Mainzu iztržil točko (1:1). Za izenačenje je v 88. minuti poskrbel Robert Berić. Manchester United je izgubil pri Feyenoordu (0:1). Samir Handanović (Inter) je izgubil proti Hapoelu (0:2), Josip Iličić (Fiorentina) pa remiziral s Paokom (0:0).

Slovenski napadalec je bil mož odločitve v Mainzu, kjer si je francoski prvoligaš priigral točko v uvodnem krogu skupinskega dela Lige Evropa. V 88. minuti je za goste zadel Robert Berić.

Za veliko presenečenje uvodnega kroga je poskrbel nizozemski Feyenoord, ki je doma premagal Manchester United (1:0). Paul Pogba je odigral celo tekmo, Zlatan Ibrahimović pa je vstopil v 63. minuti. José Mourinho je pred začetkom tekmovanja priznal, da računa na zmago v Evropski ligi, zato je izid daleč od želenega uvoda.

Inter Samirja Handanovića je gostil Hapoel in vpisal prvi poraz. Nekdanji slovenski reprezentant je prejel dva zadetka, medtem ko njegovi soigralci niso našli poti v nasprotnikovo mrežo. Sarmo sta ukanila Miguel Vitor v 54. in Maor Bar Buzaglo v 69. minuti.

Josip Iličić je s Fiorentino gostoval pri Paoku in iztržil neodločen izid. 'Jojo' je igral do 63. minute.

Neverjeten preobrat je uspel nogometašem Zenita iz St. Peterburga. Ruski prvoligaš je v 75. minuti zaostajal z 0:3, nato pa do zadnjega sodniškega piska dosegel štiri zadetke in se veselil nepričakovane zmage.

Turška Konyaspor slovenskega bočnega branilca Nejca Skubica je na domačem igrišču klonila proti ukrajinskemu Šahtarju iz Donjecka z 0:1, edini gol pa je dosegel Facundo Ferreyra v 76. minuti.

Zürich Džengisa Čavuševića, ki je v igro vstopil v 84. minuti, je izgubil proti Villarrealu. Bojana Jokića ni bilo na seznamu španskega kluba.