86 ogledov

Fiorentina brez Iličića naprej, poškodba Jokića

josip iličić
1/7
Fiorentina se je z zmago proti Belenensesu (1:0) uvrstila v šestnajstino finala Lige Evropa. Josip Iličič je tekmo končal in začel na klopi za rezervne igralce. Napredovanje so si pred tem zagotovili Bojan Jokić (Villarreal), Robert Berić (St. Etienne) in Andraž Šporar (Basel).

Poleg Iličića, Jokića, Berića in Šporarja si je v zaključku tekme v Beogradu napredovanje priigral tudi Tim Matavž, potem ko je njegov Augsburg z golom v 89. minuti s 3:1 premagal Partizan in se zavihtel na drugo mesto v skupini.

Nekdanji napadalec Olimpije Andraž Šporar si je s prestopom v vrste švicarskega prvaka zagotovil evropsko nogometno pomlad, saj si je Basel kot vodilna ekipa skupine I že pred zadnjim krogom priigral napredovanje v šestnajstino finala.

Med najboljših 32 ekip se je uvrstil tudi francoski prvoligaš St. Etienne, za katerega igra poškodovani Robert Berić, vstopnico v izločilne boje pa sta si nocoj priigrala še Josip Iličić in Matavž.

Bojan Jokić je z Villarrealom gostoval v Plznu. Nekdanji branilec Gorice je dobil priložnost v začetni postavi, vendar je zaradi poškodbe v 43. minuti zapustil igrišče. Pred tem je v osmi minuti dobil rumeni karton.

Sicer pa so se v 1/16 finala uvrstili Molde, Fenerbahče, Liverpool, Sion, Krasnodar, Borussia Dortmund, Napoli, Midtjylland, Villarreal, Rapid Dunaj, Braga, Olympique Marseille, Lazio, St. Etienne, Lokomotiva Moskva, Sporting Lizbona, Basel, Fiorentina, Tottenham, ki je nocoj ugnal Monaco s 4:1, Erik Lamela pa je že v prvem polčasu dosegel tri zadetke, Anderlecht, Schalke, Sparta Praga, Athletic Bilbao in Augsburg.

Iz lige prvakov pa se bodo tekmovanju pridružili Porto, Olympiacos, Manchester United, Bayer Leverkusen, Sevilla, Valencia, Galatasaray in Šahtar Donjeck.