25 ogledov

Francozi na Wembleyju ugnali Angleže

1/19
Veliki derbi med Argentino in Brazilijo je v korist gavčev s samostojno akcijo v zadnji minuti odločil eden in edini Leo Messi (1:0). Francozi so na Wembleyju premagali Angleže z 2:1.

NE SPREGLEJTE
V dodani galeriji si lahko ogledate nekaj utrinkov iz najzanimivejših srečanj. TUKAJ.

Slovenske ljubitelje nogometa je seveda najbolj zanimala, kako se bodo varovanci Matjaža Keka odrezali na prijateljskem obračunu proti dokaj skromni Gruziji. Na prenovljeni Bonifiki so gostje iz Kavkaza šokirali naše nogometne junake in jih ugnali z 2:1. Na tem mestu pa smo nekaj več pozornosti namenili ostalim prijateljskim srečanjem po Evropi in tudi drugih delih sveta.

V Evropi je bilo zagotovo največ uči uprtih v Wembley, kjer so Angleži gostili Francoze. Čeprav imajo Francozi v zadnjem času velike težave, imajo Angleži očitno še večje. Varovanci slovitega Fabia Capella so bili slabši z 1:2. Galski petelini so povedli že v 16. minuti, ko je bil natančen Karim Benzema. V 55. minuti je vodstvo podvojil Mathieu Valbuena in s tem praktično že odločil zmagovalca. Za Angleže je častni zadetek pred koncem srečanja zabil visokorasli Peter Crouch.

Messi v zadnji minuti pokopal Brazilce
Leo Messi je še enkrat potrdil svoje mojstrstvo. Na velikem derbiju med Argentino in Brazilijo je zablestel prav v zadnji minuti obračuna in po izjemnem prodoru, ki ga je zaključil s strelom iz okoli 14 metrov, svoji reprezentanci prinesel prestižno zmago z 1:0. To je bila za Argentince prva zmaga proti Brazilcem po šestih tekmah in letu 2005. Za Brazilce bi lahko že v prvem polčasu zabil povratnik Ronaldinho, a je bil argentinski čuvaj mreže Sergio Romero dovolj zbran. Messi je z zadetkom tudi prizadejal prvi poraz novemu brazilskemu selektorju Manu Menezesu, ki je pred tem vpisal tri zaporedne zmage.

Žigić od junaka do bedaka
Potem ko so njihovi navijači prekinili obračun z Italijo v Genoii, so Srbi tokrat le lahko odigrali svoje srečanje. V Sofiji so z zadetkom Nikole Žigića slavili z 1:0. Strelec zmagovitega zadetka je sicer v zadnji minuti prejel rdeči karton in tako v zelo kratkem času prehodil pot od junaka do bedaka. Še eni tekmeci Slovenije v kvalifikacijah za Euro 2012, Estonci, so zgolj remizirali z Liechtensteinom. Za zadnje tekmece naše reprezentance v kvalifikacijah je zadel igralec Nafte Konstantin Vassiljev, natančen je bil iz najstrožje kazni. Italijani so v gosteh v Romuniji izvlekli neodločen izid 1:1. Nogometaši iz dežele Drakule so v prvem polčasu povedli prek Marice, naše zahodne sosede pa je pred porazom v 82. minuti rešil Quagliarella. Z enakim izidom sta se razšla tudi Severna Irska in Maroko. Že v torek so zadnji tekmeci Slovenije v kvalifikacijah, Ferski otoki, izgubili proti Škotom z 0:3.

Prve tekme so bile odigrane že popoldne. Omeniti velja, da so Belgijci z dvema zadetkoma komaj 17-letnega Romeluja Lukakuja v gosteh odpravili Ruse. Zanimivo, da mladega napadalca Anderlechta mnogi strokovnjaki omenjajo kot edinega možnega naslednika odličnega Didierja Drogbaja iz Chelseaja.