10 ogledov

Garay rešil Real, sodnik Barcelono

Barcelona Expanyol Zlatan Ibrahimovic Daniel Alves
1/12
Po podarjeni enajstmetrovki je Zlatan Ibrahimović Barcelono popeljal do zmage 1:0 nad Espanyolom. Derbi kola med Valencio in Realom Madridom je odločil rezervist Garay (2:3).

Vedeli smo, da bo težko. Odigrali smo dober prvi polčas.
Pep Guardiola
Atletic Bilbao je z zmago 2:1 Real iz Zaragoze potisnil tik ob cono izpada, sam pa ostaja za vodilno šesterico. Po porazu je Zaragoza odpustila trenerja Marcelinha. Tako se je začelo 14. kolo Primere.

Pred težko nalogo je bila vodilna Barcelona, ki je na Camp Nouu gostila mestnega tekmeca Espanyol, katerega s sedanjo ekipo doma še ni premagala. Barcelona je igrala brez poškodovanega Lionela Messija, Espanyol pa z obrambno enajsterico. Izenačen prvi polčas so z 1:0 dobili varovanci Pepa Guardiola, potem ko je bil v 39. minuti z enajstih metrov natančen Zlatan Ibrahimović. Resnici na ljubo je bila enajstmetrovka darilo glavnega sodnika. S tem zadetkom se je Zlatan izenačil na lestvici najboljših strelcev La Lige z Davidom Villo. V drugem polčasu razprodan Camp Nou zadetka ni več videl. Barcelona je tako brez poraza že 15 tekem zapored, kar se je nazadnje zgodilo pred 25 leti.

| Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main
Real Madrid tako na derbiju kola z Valencio nujno potreboval zmago, da bi ohranil stik z vodilno Barcelono. Oslabljeni so bili tudi galaktiki, saj sta manjkala suspendirani Cristiano Ronaldo in poškodovani Kaká. V prvem polčasu dvoboja z Valencio nismo videli gola, kmalu po odmoru pa je za vodstvo Reala zadel Higuain. Nekaj minut zatem je s svojim 12. golom izenačil David Villa. Sledita sta gola Higuaina (njegov drugi) in Joaquina, nakar je tekmo odločil rezervist v dresu Reala Ezequiel Garay. "To je bila pomembna zmaga proti enemu od neposrednih tekmecev," je sklenil Higuain, ki s soigralci za Barcelono zdaj zaostaja pet točk ter ima šest točk naskoka pred Valencio.

Atletico Madrid še naprej nadaljuje s slabimi predstavami. V 14. kolu so na domačem igrišču doživeli poraz proti Villarrealu. Rumena podmornica je sredi Madrida slavila z 2:1. Atletico je sicer povedal v 36. minuti, toda kaj, ko so gostje v drugem polčasu pripravili preobrat in na koncu slavili z 2:1. Da bi bil poraz še bolj boleč je poskrbel Llorente, ki je zmagoviti zadetek zabil že v sodnikovem podaljšku.

Na zadnji tekmi 14. kola je tretjeuvrščena Sevilla z zadetkom Kanouteja na samem začetku srečanja v gosteh odpravila Sporting Gijon in tako zadržala zaostanek za Realom in Barcelono.