18 ogledov

Gent še živi, sramoten izpad Juventusa

Hristo Yovov Jovov Bojan Jorgacevic Jorgačević Marko Suler Šuler
1/29
Gent je s slovenskima reprezentantoma Markom Šulerjem in Zlatanom Ljubijankićem slavil veliko domačo zmago nad Levskim (1:0). Gol Vincenza Iaquinte v 84. minuti premalo za Juventus, ki se poslavlja.

Vse se je idealno izšlo za belgijski Gent, ki je z Markom Šulerjem in Zlatanom Ljubijankićem v prvi postavi doma premagal bolgarski Levski (1:0), poleg tega pa mu je na roko šla tudi zmaga Sportinga nad Lillom. V zadnjem kolu bodo Belgijci, pri katerih tretjega Slovenca Matije Škarabota ni bilo v ekipi, sami odločali o svoji usodi.

Juventus je na zasneženem gostovanju v Poznanu potreboval gol Vincenza Iaquinte nekaj minut pred koncem, ki pa ni bil dovolj da bi rešil staro damo pred sramotnim izpadom iz tekmovanja. Manchester City je z dvema goloma Maria Balotellija brez večjih težav premagal RB Salzburg na Eastlandsu (3:0).

Kaj si morajo misliti navijači Atlética Madrida? Privrženci Rojiblancosov, zgodovinsko vajeni vsega hudega, so morali požreti domači poraz proti Arisu (2:3), ki pomeni, da bodo morali Madridčani napredovanje loviti v zadnjem kolu tekmovanja.

Blatni Poljud grob za splitsko Evropo
Hajduk
je zelo dobro začel domačo tekmo proti AEK, prek Anasa Sharbinija že v tretji minuti stresel okvir vrat in prevladoval na težkem splitskem igrišču, a ni izkoristil svojih priložnosti. V nadaljevanju so "bili" močno padli, gostje pa so povedli z najstrožjo kaznijo, ki jo je zagrešil Mario Maloča. Rumeni so s še dvema zadetkoma hitro rešili vprašanje zmagovalca, častni gol za domače pa je nekaj minut pred koncem zabil Jurica Buljat, kar je slaba tolažba ob žalostnem slovesu od evropskih tekmovanj.

Pred nadaljevanjem tekmovanja se malce presenetljivo poslavlja tudi italijanska Sampdoria, ki je z domačim porazom proti PSV Eindhovnu (1:2) zapravila vse možnosti za prezimljenje v Evropi. Namesto Italijanov se veselijo Ukrajinci, saj v nadaljnje tekmovanje potuje Metalist iz Harkiva.

Neverjetno tekmo so spremljali navijači v švicarskem Bernu, kjer bi sneg skorajda poskrbel za prekinitev, a je nogometaše rešil moderni plug. Tekma med Young Boys in Stuttgartom se je začela s skorajda polurno zamudo, domači so povedli, a so Nemci z goli Pavla Pogrebnjaka in Svena Schipplocka v drugem polčasu rezultat obrnili na glavo. Nora tekma je v snežnem metežu doživela nov preobrat, ko so Bernčani s tremi goli v štirih minutah na koncu slavili izjemno zmago (4:2).

Evropska liga, 5. kolo:

Skupina A

Lech Poznan : Juventus 1:1 (1:0)
Rudnevs (12); Iaquinta (84)

Manchester City : RB Salzburg 3:0 (1:0)
Balotelli (18, 65), Johnson (78)

Lestvica: 1. Manchester City 10, 2. Lech Poznan 8 točk, 3. Juventus 5, 4. Salzburg 2.

Skupina B

Atletico Madrid : Aris Solun 2:3 (2:1)
Forlán (11), Agüero (16); Koke (3, 51/11-m), Lazaridis (81)

Rosenborg : Bayer Leverkusen 0:1 (0:1)
Sam (35)

Lestvica: 1. Leverkusen 11, 2. Atlético Madrid 7, 3. Aris 7, 4. Rosenborg 3.

Skupina C

AA Gent : Levski Sofija 1:0 (0:0)
Wallace (77)
Šuler je začel tekmo, Ljubijankić (oba Gent) je igral do 53. minute. Škarabota ni bilo v ekipi.

Sporting Lizbona : Lille 1:0 (1:0)