39 ogledov

Gol Birse, debi Mlakarja

Valter Birsa, Samuel Bastien EPA
Valter Birsa je svojemu moštvu prinesel tri točke. Rimski mestni derbi se je izšel v korist Lazia.

Chievo Valterja Birse in Boštjana Cesarja se je veselil pomembnih točk na gostovanju v Genovi, svoj nekdanji klub pa je potopil prav Birsa. Ta je v 70. minuti zadel z glavo in se sedmič v sezoni vpisal med strelce. Dvanajst minut kasneje je bil zamenjan, Cesar pa je odigral celotno tekmo. Prav kapetan slovenske izbrane vrste je v prvem polčasu zakrivil enajstmetrovko, a jo Giovanni Simeone ni izkoristil. Gostitelji so vseeno povedli še pred odhodom na glavni odmor, v drugem polčasu pa je nato sledil popolen preobrat letečih osličkov.

V Palermu pa so na zelenico stopili kar trije Slovenci. Siniša Anđelković je za domače igral do 68. minute, dve minute dlje pa se je pri Fiorentini na igrišču zadržal Josip Iličić, nato pa ga je za debi med italijansko elito zamenjal mladi Jan Mlakar. Ta je v igro vstopil ob vodstvu domačih z 1:0, Siciljanci pa so kasneje v sodnikovem dodatku le še postavili piko na i. Miha Zajc pri Empoliju in Andrej Kotnik pri Crotoneju sta obsedela na klopi, Jasmin Kurtić pa je že v petek sodeloval pri remiju Atalante proti Juventusu.

Če so pri Romi računali na to, da bodo ob spodrsljaju Juventusa, uspeli znižati zaostanek na lestvici, pa so jim jo zagodli osovraženi mestni tekmeci. Lazio je povsem zasluženo premagal sinove volkulje. Ti so ob koncu prvega polčasa še uspeli izenačiti iz napačno dosojene enajstmetrovke, a je na začetku drugega polčasa z roba kazenskega prostora in ob pomoči odboja zadel Dušan Basta, vse dvome o zmagovalcu pa je v 85. minuti s svojim drugom zadetkom na tekmi razrešil Keita Baldé Diao.