8 ogledov

Gol Birse in zmaga Auxerrja

Auxerre : Ajax 2:1 Žurnal24 main
Valter Birsa je ponovno zatresel mrežo! Tokrat je v 13. kolu Ligue 1 zabil Rennesu! Auxerre se je tako po slabem uvodu v sezono prebil že na osmo mesto na lestvici.

Potem ko v prvem polčasu na tekmi med Auxerrjem in Rennesom ni bilo zadetkov, je v drugem polčasu prvi mrežo zatresel slovenski reprezentant Valter Birsa. V 67. minuti je z levico z roba kazenskega prostora mojstrsko premagal vratarja Nicolasa Doucheza. Gol Birse je le tri minute kasneje izničil Jires Ekoko, ki je izenačil na 1:1. Za to, da je zmaga ostala doma, pa je poskrbel Birsova zamenjava (Šempetrčan je igro zapustil v 85. minuti) Julien Quercia, ki je zabil le minuto po prihodu v igro.

20. Arles-Avignon 6

Trener prvakov iz Marseilla, nekdanji reprezentant Didier Deschamps, je pred domačo tekmo proti Lensu hvalil svojega varovanca Lucha Gonzaleza, ki da je na sredini igrišča praktično nepogrešljiv v igri fantov iz največjega francoskega pristanišča. Vse je potekalo po planu, saj je Kamerunec Stephane M'Bia že po nekaj minutah zadel za vodstvo domačih, a jih je v drugem polčasu utišal Eduardo dos Santos. Marseille tako s tekmo manj od vodilnega Bresta ločijo tri točke.

Tudi vodilni so igrali doma, nogometaši Bresta pa so želeli proti Sochauxu dokazati, da si zaslužijo biti tam, kjer so. Za točko je zadel Nolan Roux, kar pa je pomenilo, da se jim je Montpellier s tesno zmago nad Toulousom (1:0) približal na vsega točko.