40 ogledov

Gol Iličića, podaja Kurtića, debi Zajca

Josip Iličić Fiorentina Genoa EPA
V elitni italijanski ligi so nogometaši odigrali tekme 22. prvenstvenega kola.

V Firencah je Fiorentina gostila Genoo in po razburljivi tekmi remizirala (3:3) ter tako ostala na osmem mestu prvenstvene lestvice. Josip Iličić je po daljšem času začel v prvi enajsterici "Viole" in se podpisal pod prvi zadetek, na klop pa odšel v 71. minuti.

Iličić je zadel po dobre četrt ure igre, ko je žogo z desne potegnil proti sredini in nato lepo zadel daljši kot vrat. Na začetku nadaljevanja je Fiorentina podvojila prednost, toda Genoa se je sredi drugega polčasa vrnila v igro ter izenačila. Nikola Kalinić je zadel za novo vodstvo Toskancev, v končnici pa je Giovanni Simeone s svojim drugim golom (z bele točke) postavil končni izid.

Atalanta vzela točko v Torinu

Atalanta je gostovala v Torinu in iztržila remi (1:1) ter tako ohranila možnosti za preboj v evropska tekmovanja. Jasmin Kurtić je za moštvo iz Bergama igral vso srečanje in prispeval podajo za izenačujoči zadetek.

Povedel je sicer Torino z golom Iaga Falquéja v 16. minuti, v 67. pa je Kurtić dobro podal z desne in našel Andrea Petagno, slednji pa je zatresel mrežo.

Zajc začel s porazom

Miha Zajc, ki je pred kratkim iz ljubljanske Olimpije prestopil v Empoli, je že doživel ognjeni krst. V derbiju dna je bil Crotone močnejši (4:1), mladi Primorec pa je igral od 86. minute.

Takrat so domači že vodili z 2:1, na koncu pa so ob igri na vse ali nič prejeli še dva zadetka in si zapletli boj za obstanek, čeprav so še vedno na varnem 17. mestu.

Juve utrdil vodstvo

Juventus je prvo mesto utrdil z zmago pri Sassuolu (0:2), ob tem pa se je razveselili poraza prve zasledovalke AS Rome, ta je klonila na gostovanju pri Sampdorii (3:2).

Udinese je na domači zelenici premagal AC Milan (2:1), Cagliari pa je v sodnikovem dodatku doma izvlekel remi proti Bologni (1:1).

Na sklepni tekmi kola je Napoli doma le remiziral proti Palermu (1:1), pri katerem je Siniša Anđelković obsedel na klopi za rezerviste.

Že v soboto je Inter doma visoko odpravil Pescaro (3:0), Chievo pa je presenetljivo zmagal na Olimpicu na gostovanju pri Laziu (0:1).